Oyun yapacağım ama ne yapacağımı bilmiyorum

GT 145

Decapat
Arkadaşlar, ben oyun yapmak istiyorum. Programlama kısmı benim için sorun değil fakat Unreal Engine ile yapacağım. Kullanmayı hiç bilmiyorum. Neyse scratch ile yapayım dedim zaten hızı vb ona göre gene de başladım ama tasarımlarda tak kaldım. Neyse Google'dan tasarımları da buldum ama Sprite'lerim hiç gerçekçi olmuyor ne yapmalıyım sizce yapacağım oyun şöyle. Bir ofiste sağ sola ve kameralara bakarak gelenleri engellemek. Bunu bayağı gerçekçi yapmak istiyorum. Size ne kadar sürede yapılır nasıl bir ekip toplamalıyım ekibimde kimler olmalı? Bayağı hevesim gitmeye başladı.

Oyun yapmayı meslek haline getirmek istiyorsan, hyerpcasual oyunlarla başlayabilirsin.

Arkadaşlar, ben oyun yapmak istiyorum. Programlama kısmı benim için sorun değil fakat Unreal Engine ile yapacağım. Kullanmayı hiç bilmiyorum. Neyse scratch ile yapayım dedim zaten hızı vb ona göre gene de başladım ama tasarımlarda tak kaldım. Neyse Google'dan tasarımları da buldum ama Sprite'lerim hiç gerçekçi olmuyor ne yapmalıyım sizce yapacağım oyun şöyle. Bir ofiste sağ sola ve kameralara bakarak gelenleri engellemek. Bunu bayağı gerçekçi yapmak istiyorum. Size ne kadar sürede yapılır nasıl bir ekip toplamalıyım ekibimde kimler olmalı? Bayağı hevesim gitmeye başladı.

Öncelikle bu sizin ilk projeniz ise ve Unreal Engine kulacak iseniz C++ Blueprint sistemini öğrenmeniz gerekir bunun yanı sırasında biraz unrealenginenin UIını öğrenmeniz gerekmekte. Bahsetiğiniz oyun clickteam Fusion 2.5 kulanmakta ki bu oyun motoru bilinmeyen bir oyun motoru. Sprite gerçek durmayabiliyor ekstra olarak Blender'dan fbx dosyasını indirip kurup ardından ekstra materyalleri de export etmeniz gerekmekte gerçekçi bir oyun istiyorsaniz basit basit başlayın ki illaki sisteminizinde iyi olması gerekmekte. Takim olayı da size kalmış ancak illaki bir yardım istiyorsaniz 2 programcı ve 1 modelci yeterli olacağını düşünüyorum bu oyun yapıma olaylarına yeni başlıyorsaniz hemen büyük proje ya da büyük oyunları gibi bir oyun yapmak istiyorum demeyin basit basit başlayın önce programı öğrenin! Unutmayın oyun yapmak zaman alır! Şimdiden kolay gelsin.

Tek yapacaksan 2 boyutlu olarak oyuna başlayabilirsin. Ben construct 2 ile bir kaç oyun denemesi yapmıştım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı