Oyun yapacağım ama ne yapacağımı bilmiyorum

Kod yazmadan yaptığın oyun alın teriyle yapılan oyun bir değil ki. Kod yazarsan şirketlerin gözünde ön plana çıkarsın.

Oyun yapımı benim mesleğim yahut uzmanlık alanım değil. Mantığını anlamak için deneme yaptım. Construct 2 için konuşursak bütün yazılabilecek komutları, iki üç kelimeye indirmişler onları kullanarak arkada komut yazımını kendisi yazıyor. Kısaca komut her işte var sadece sen c++ ile uğraşmamış oluyorsun. Basitleştirilmiş olsa da alın teri hepsinde var. Oyun mantığını kurgulamak, tasarımları hazırlamak ve onları düzgün şekilde işlevsel şekle sokmak alın teri değil mi?

Hocam ama ben oynayamam ki mobil oyun olursa. (test amaçlı)

Unity kullanıyorum Unity test olarak sanal bir telefon oluşturabiliyor ancak pek iyi çalıştığını söyleyemem bunun yüzünden elinizde Android telefon olması gerekiyor test için.
Oyun yapımı benim mesleğim yahut uzmanlık alanım değil. Mantığını anlamak için deneme yaptım. Construct 2 için konuşursak bütün yazılabilecek komutları, iki üç kelimeye indirmişler onları kullanarak arkada komut yazımını kendisi yazıyor. Kısaca komut her işte var sadece sen C++ ile uğraşmamış oluyorsun. Basitleştirilmiş olsa da alın teri hepsinde var. Oyun mantığını kurgulamak, tasarımları hazırlamak ve onları düzgün şekilde işlevsel şekle sokmak alın teri değil mi?

Construct 2 güzel bir program dediğiniz gibi kısa kısa komutlar vermekte Unreal C++ Blueprint sistemi ya da C# Unity Visual scripting de bu konularda iş yapar konuyu açan hocamız Unreal'dan gitmiş bu yüzden Unreal üzerinden öneri veya fikir vermek daha mantıklı ancak kendisi aynı zamanda ne yapıcağını bilmediğini de söylüyor bu yüzden en iyisi kendisinin seçmesi olacaktır.

Unity kullanıyorum Unity test olarak sanal bir telefon oluşturabiliyor ancak pek iyi çalıştığını söyleyemem bunun yüzünden elinizde Android telefon olması gerekiyor test için.

Construct 2 güzel bir program dediğiniz gibi kısa kısa komutlar vermekte Unreal C++ Blueprint sistemi ya da C# Unity Visual scripting de bu konularda iş yapar konuyu açan hocamız Unreal'dan gitmiş bu yüzden Unreal üzerinden öneri veya fikir vermek daha mantıklı ancak kendisi aynı zamanda ne yapıcağını bilmediğini de söylüyor bu yüzden en iyisi kendisinin seçmesi olacaktır.
Godot Engine güzel program mı?

Öncelikle bu sizin ilk projeniz ise ve Unreal Engine kulacak iseniz C++ Blueprint sistemini öğrenmeniz gerekir bunun yanı sırasında biraz unrealenginenin UIını öğrenmeniz gerekmekte. Bahsetiğiniz oyun clickteam Fusion 2.5 kulanmakta ki bu oyun motoru bilinmeyen bir oyun motoru. Sprite gerçek durmayabiliyor ekstra olarak Blender'dan fbx dosyasını indirip kurup ardından ekstra materyalleri de export etmeniz gerekmekte gerçekçi bir oyun istiyorsaniz basit basit başlayın ki illaki sisteminizinde iyi olması gerekmekte. Takim olayı da size kalmış ancak illaki bir yardım istiyorsaniz 2 programcı ve 1 modelci yeterli olacağını düşünüyorum bu oyun yapıma olaylarına yeni başlıyorsaniz hemen büyük proje ya da büyük oyunları gibi bir oyun yapmak istiyorum demeyin basit basit başlayın önce programı öğrenin! Unutmayın oyun yapmak zaman alır! Şimdiden kolay gelsin.
Hocam sağolun peki C++ ile blueprint arasında bir hız performans farkı varmı
Nedir projen?
Scratch 3 mü 2 mi?
3D oyun yapacağım hocam ama 2D de olabilir scratch 3 kullanirim 2D yaparsam.

Hocam sağ olun peki C++ ile Blueprint arasında bir hız performans farkı var mı?

3D oyun yapacağım hocam ama 2D de olabilir scratch 3 kullanirim 2D yaparsam.

Selam biraz geç gördüm kusura bakmayın hız performansı elbette vardır daha basitleştirilmiştir öğrenmesi daha kolaydır temel C++ öğrenip başlayabilirsiniz Blueprint kulanmaya.
Godot Engine güzel program mı?

Godot bildiğim kadarıyla C# kulanıyor Godot önermem onun yerine Construct kulanın.

Selam biraz geç gördüm kusura bakmayın hız performansı elbette vardır daha basitleştirilmiştir öğrenmesi daha kolaydır temel C++ öğrenip başlayabilirsiniz Blueprint kulanmaya.

Godot bildiğim kadarıyla C# kulanıyor Godot önermem onun yerine Construct kulanın.
Hocam ben ue5 indirdim ue4 C++ ile ue5 C++ arasında büyük fark varmıdır ve bunlar için temel C++ bilgisi yeterlimi

Yeni konular

Geri
Yukarı