Oyundayken PC yeşil ekran verip reset attı

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu gün Valorant oynuyordum, maç arattım tam karşılaşma bulundu dedi. Ben de Alt Tab atım ve Discord'da arkadaşıma yazıyordum ki yeşil ekran verdi ve PC reset attı.
Sorun tam olarak buydu;

1614591866741.png

Arkadaşlar bu sorun neden kaynaklı olabilir? Sürekli tekrarlar mı? 5 aydır ilk defa başıma geliyor çok korkuyorum!
Bu arada dönüştürücü kullanıyorum onunla bir alakası olabilir mi?

Bir keresinde yanlışlıkla anakartın HDMI girişini bükmüştüm kablo ile. Sonrasında böyle olmuştu. Kabloda, dönüştürücüde veya anakartın HDMI girişinde sıkıntı olabilir. Ya da sertçe çarptıysanız. Dokunmayacak şekilde ayarlarsanız sıkıntı çıkmaz bence.

Reset atmış mıydı?

Korkmanızı gerektiricek bir Problem olduğunu düşünmüyorum. İnternet'te araştırdım ve bir kaç şeyler buldum. Sizin yerinizde olsam Windows'u Tekrar kurmayı denerdim. Monitörde sıkıntı olabilir. En azından burada öyle gözüküyor.

Artı -1 Eksi
Korkmanızı gerektiricek bir Problem olduğunu düşünmüyorum. İnternet'te araştırdım ve bir kaç şeyler buldum. Sizin yerinizde olsam Windows'u Tekrar kurmayı denerdim. Monitörde sıkıntı olabilir. En azından burada öyle gözüküyor.

1 defa olduğu için şimdilik birşey yapmayacağım ancak ilerlerse format atarım.
bu arada ilk linkteki gibi olmadı bende öyle yeşil çizgiler çıkmadı, ikinci linktekide video diyor.

1 defa olduğu için şimdilik birşey yapmayacağım ancak ilerlerse format atarım.
bu arada ilk linkteki gibi olmadı bende öyle yeşil çizgiler çıkmadı, ikinci linktekide video diyor.
1. Linkteki Hata ile aynı Hata almıyormusunuz? 1. Link'e bakın bir sürü cevap bulunmakta.

DDU ile sürücüleri silip WHQL bir sürüm yükledin mi?

Aynı ekran kartı için en son sürümü kullanıyorum sıkıntı yaşamıyorum.

DDU ile sürücüleri silip WHQL bir sürüm yükledin mi?

Aynı ekran kartı için en son sürümü kullanıyorum sıkıntı yaşamıyorum.
20.8.3 kurulu şu anda uzun zamandır hiç bir sorun yaşamamıştım 1 saattir valorant oynuyorum bir sorun yok ama korkarak oynuyorum :(

Geri
Yukarı