Oyunlar anlık takılma ve akıcılık problemi

kaloxfurkan

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. PC de oyun oynamak istediğimde hiçbir problem olmadan oyuna giriyorum. Oynamaya başlıyorum ve ilk başta yağ gibi akıyor. 15-20 dk sonra bir anda inanılmaz derecede donmaya-takılmaya başlıyor. Oyun oynanılmaz bir hale geliyor. Ve bu durum oyunun ana menüsüne dönsem de devam ediyor. Menüde seçenekler arasında geçiş yaparken bile işkence çekiyor gibi hareket ediyor. O sırada Alt Tab ile masaüstüne baktım. Mouse bile takılıyor. Oyunu kapattığım zaman her şey normale dönüyor. Sistemi formatladım düzelmedi. Windows 10'dan 11'e geçiş yaptım düzelmedi. Anti-Virüs programları ile tam tarama yaptım virüs falan da yok. Ekran kartı driverı güncelledim olmadı. Eski bir sürüm yükledim yine olmadı. Ekran kartı kablolarını söküp tekrar taktım. Yine işe yaramadı. Sistem bilgilerim imzada yazıyor. Oyunu kaldırmıyor olması falan mümkün değil. Bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Vallahi anlamıyorum artık neden kaynaklı sorun en azından parça bozuk olduğunu anlasam değişme yoluna gideceğim bilgisayarcıya götürdüm parçalarda sıkıntı yok demişti bana zaten ama oyunda öyle olmuyor işte.
Güç kaynağının bilgilerinin ve markasının yazdığı kısmı çekip atar mısınız?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    546,9 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı