Oyunlara "Türkçe Desteği Yok" diye kötü puan vermeyin

Orjinal oyun almıyorlar diye yapıyorlar sanırım. Adamlar ne yapsın şimdi? Türk halkı da haklı geçim zor şimdi her ay 200-300 tl oyunlara vermek ağır geliyor. Herkes kendi yönünde haklı. Yapacak pek bir şey yok gibi.

Eleştiri ile "TüRkÇe DeStEğİ yOk" diye ağlamanın arasında fark var.
Evet fark var ama kişiler bu durumu kendilerine göre bu üslupla eleştirmek istiyor olabilir. İster istemez kızgınlık, üzgünlük ve sitemi belirtiyorlar. Tekrar söylüyorum ürününün bedelini ödemişler ve istedikleri şekilde eleştiri, yorum yaparlar. Siz kıstas koyamazsınız.

Şu an bana bir tıkanma geldi şimdi bunlar haklı mı haksızmı anlamadım.
Şimdi dostum şöyle seyleyeyim, adamlar kendi yönünde haklı. Türkler oyunları korsan indiriyor. Ve onlarda Türkçe dil desteği getirmiyorlar. Türkler ise geçim sıkıntısı yüzünden mecbur korsan indiriyor. Sorun ortada aslında.

Evet fark var ama kişiler bu durumu kendilerine göre bu üslupla eleştirmek istiyor olabilir. İster istemez kızgınlık, üzgünlük ve sitemi belirtiyorlar. Tekrar söylüyorum ürününün bedelini ödemişler ve istedikleri şekilde eleştiri, yorum yaparlar. Siz kıstas koyamazsınız.

Ona lafımız yok ama sırf Türkçe yok diye 1 verilir mi eleştirsinler okey ama bence bunun için 1 vermek yanlış.
Şimdi dostum şöyle seyleyeyim, adamlar kendi yönünde haklı. Türkler oyunları korsan indiriyor. Ve onlarda Türkçe dil desteği getirmiyorlar. Türkler ise geçim sıkıntısı yüzünden mecbur korsan indiriyor. Sorun ortada aslında.

Yama yapsınlar o zaman sorun kalmaz bence.

Bilip bilmeden konuşma, kafandan rakam atıp yorum yapma. Sana hesap yapıyorum. Yurt dışında 1 kişiden aldığı parayı Türkiye'de 5 kişiden alıyor. Bilmeden konuşma
Şuan senin nasıl bir şey olduğunu anladım. Demek Rusya'nın ekonomisi bizden kötü he vay arkadaş. Sana diyeceğim bir şey yok. Sen 20 yıl önce kalmış a haberden başka kanal izlemeyen bir şahsiyetsin. Allah kurtarsın ne deyim. Al bu da kanıtı
Sosyalin kitlesi iyice bozulmuş, yine "Forumu bırakıyorum" konusu dolacak galiba her yer. Saygılı olsanız keşke biraz. Bilip bilmeden konuşsan sizsiniz bu arada.

İngilizce öğrenmeyen çağ dışı kalmaya mahkumdur, her yerde böyledir bu.
Dediginiz doğru İngilizce çok çok çok önemli ama büyük-küçük çoğu oyunda onlarca dil desteği var. Ingilizce ortak dil tamam ama bu sebeple her şey İngilzce mi ? Değil. Almanca, Fransızca, Rusça, Lehçe ve nice diller var. Özellikle Brezilya ve bazı Güney Amerika ülkelerinin dilleri de baskın olarak varlar. Korsan kullanım ile ilgisi yok bunun. Brezilya, Rusya Amerika Kıtası korsanın doğduğu ve kullanımın en yüksek olduğu bölgeler.

Cidden 2021 yılında hâlen daha "n'olur Türkçe dil desteği gelsin şu oyuna ya oynayamıyorum" diyenleri görünce üzülüyorum. Bu sebepten RDR2 oynamayan var ya.
Yapımcıların Türkçe dil desteği koymaması kadar doğal bir şey yok. Gelir almadıkları yere yatırım yapmazlar. Örneğin CD project Red. Adamlar Cyberpunk çıktığı gibi Türkçe ekledikler. Neden peki? Çünkü Witcher 2 ve 3 Türkiye hatrı sayılır miktarda sattı da ondan.
Bir yandan da Ubisoft mesela. Adamların neredeyse Türkçe dil desteği olan oyunları yok? Neden peki? Çünkü oyunları satmıyor, korsan indiriliyor ve sürekli gömülüyor. Hani oyunu korsan indirip, sövüp bir de Türkçe dil desteği istemek nasıl bir pişkinliktir?
Şu anda "hikayeli oyun oynuyorum." diyorsanız en azından oyun ingilizcesi bilmek zorundasınız. Öbür türlü ya sabah akşam yama arayıp para gömersiniz, ya da başınızı CS:GO'dan kaldırmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı