Oyunlarda at sürmek mi, araba sürmek mi?

Oyunlarda at sürmek mi, araba sürmek mi?

• Oy verenlerin toplamı
    194
At sürmenin bir eğlencesi yok Zelda oynamıyorsan, orada at bile bir oynanış mekaniği. Arabaların ağırlığı ve hızı farklı olduğundan daha çeşitli hissettiriyor. RDR2'de 80. saatten sonra sıktı at sürmek, GTA 5'de böyle bir durum söz konusu değil. Zaten çoğu oyunun at mekaniği rezalet özellikle Witcher 3'ün. At sürme mekaniğini doğru düzgün yapabilen tek firma Ubisoft. Nintendo ve Rockstarı saymazsak.

At sürmenin bir eğlencesi yok Zelda oynamıyorsan, orada at bile bir oynanış mekaniği. Arabaların ağırlığı ve hızı farklı olduğundan daha çeşitli hissettiriyor. RDR2'de 80. saatten sonra sıktı at sürmek, GTA 5'de böyle bir durum söz konusu değil. Zaten çoğu oyunun at mekaniği rezalet özellikle Witcher 3'ün. At sürme mekaniğini doğru düzgün yapabilen tek firma Ubisoft. Nintendo ve Rockstarı saymazsak.
Aslında ben en çok Ubisoftun oyunlarında at sürmeyi sevmiyorum. Bence Witcher 3'te at sürme mekanikleri Ubisoft oyunlarına göre çok daha iyi. RDR 2'nin at sürme mekaniği ise bambaşka bir deneyim.

Witcher 3'te at sürmek kimin hoşuna gitmezki. Atmosfer bir yandan, sesler bir yandan, grafikler... Hızlı seyahati kullanmak, kul hakkı resmen.

Keşke Witcher 3 kaldıracak bir sistemim olsa 😭.

Aslında ben en çok Ubisoftun oyunlarında at sürmeyi sevmiyorum. Bence Witcher 3'te at sürme mekanikleri Ubisoft oyunlarına göre çok daha iyi. RDR 2'nin at sürme mekaniği ise bambaşka bir deneyim.
Sizinki çok kişisel bir yorum, fanboylar bile at mekaniklerini kötü buluyor. Öyle ki Witcher 3'ün at mekaniklerinin bu kadar kötü olması meme dalgası başlattı.
Horse riding in this game is better than the Witcher 3 diye.
20210504_123848.jpg

Sizinki çok kişisel bir yorum, fanboylar bile at mekaniklerini kötü buluyor. Öyle ki Witcher 3'ün at mekaniklerinin bu kadar kötü olması meme dalgası başlattı.
Horse riding in this game is better than the Witcher 3 diye.
Eki Görüntüle 1006548
Evet, The Witcher III'ün at sürme mekaniği gerçekten çok arcade ve hatalı. Olması gerektiği gibi hissettirmiyor yani.
Fakat Assassin's Creed Odyssey'in de at sürme mekaniği de çok iyi değil yani. Hele animasyonlar bana rezalet geliyor. Üçüncü oyunun at sürme mekaniği çok dengeliydi mesela.

Geri
Yukarı