Oyunlarda Donma ve Masaüstüne Atma Sorunu

• Konuyu başlatan chkjz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 15B

chkjz

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. Oyuna girdikten sonra menüde renkler birbirine giriyor gibi oluyor ardından donup masaüstüne atıyor. Hata ya da bir kod vermiyor. Bazen hiç bir sıkıntı vermiyor. Bugün hususi format attım bilgisayara ama değişen bir şey yok. Başka oyunlarda böyle bir sıkıntı mevcut değil. Windows güncellemesi ile ilgili olduğunu söyleyen kişiler var başka forumlarda. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende Battlefield 5'i neredeyse çıktığı günden belli oynuyorum ve bu sorun son 4-5 gündür bende de var. Bilgisayarimi sifirladim ve bugun yine aynı sorun oldu nedensiz şekilde oyunda atıyor ve uyarıda vermiyor Ekran kartı sıcaklığım 72 derecenin üzerine hiç çıkmadı işlemci de 60 derece de sabit ve oynadığım başka oyunlarda bu sorun yok, sadece BF5. Nedenini çözemedim.

G103 Logitech klavye kullanıyorum. 2 tane tuşa ses açma ve kapatma atadım. Oyunlarda ses açınca ya da kapatınca ekranda çizgiler çıkıyor. Yaklaşık 2 saniye duruyor ve gidiyor. Bu sürekli oluyor. Bazen oyundan masaüstüne atıyor. Ama sadece ses ile oynadığım zaman oluyor. Ekran kartını garantiye göndermeyi düşünüyorum. Ayrıca Logitech yazılımı ile ilgili sorun olabillir mi? Ondan da şüpheliyim. Bu garip durum karşısında ne yapmalıyım?
  • Ekran kartını garantiye mi yollamalıyım?
  • Güç kaynağında sorun olma ihtimali nedir?
Şimdiden teşekkür ederim.

aaaaa 2.jpg
aaaa.jpg

G103 Logitech klavye kullanıyorum. 2 tane tuşa ses açma ve kapatma atadım. Oyunlarda ses açınca ya da kapatınca ekranda çizgiler çıkıyor. Yaklaşık 2 saniye duruyor ve gidiyor. Bu sürekli oluyor. Bazen oyundan masaüstüne atıyor. Ama sadece ses ile oynadığım zaman oluyor. Ekran kartını garantiye göndermeyi düşünüyorum. Ayrıca Logitech yazılımı ile ilgili sorun olabillir mi? Ondan da şüpheliyim. Bu garip durum karşısında ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 378252Eki Görüntüle 378254
Ekran kartını başka bir bilgisayarda deneme şansın varsa garantiye göndermeden önce bir dene zaten sorun ondaysa direk belli olur. Hem garantiyi uzun süre beklememiş olursun.

Eki Görüntüle 378252Eki Görüntüle 378254
Eğer sadece ses açtığınızda böyle bir problem oluyorsa yazılımsal bir sorunda olabilir. Şuan sorununuzun neden kaynaklandığını tam anlayamadığımdan sadece fikir verebiliyorum.

Daha önce funmark testlerinde sıkıntı çıkarıyordu kart. Ardından arkadaşımdan güç kaynağı aldım denedim sorun çıkmadı. Sonra kendi güç kaynağımı taktım ondada sıkıntı olmadı. Statik elektrik vardı sanırım dedim. Sonra böyle bir sorun ceryan etmeye başladı. Malesef başka deneyebileceğim bir bilgisayar yok.

Daha önce funmark testlerinde sıkıntı çıkarıyordu kart. Ardından arkadaşımdan güç kaynağı aldım denedim sorun çıkmadı. Sonra kendi güç kaynağımı taktım ondada sıkıntı olmadı. Statik elektrik vardı sanırım dedim. Sonra böyle bir sorun ceryan etmeye başladı. Malesef başka deneyebileceğim bir bilgisayar yok.
Eğer bilgisayarınız çok dolu değilse temiz kurulum deneyebilrisinz sorun yazılımsalmı oradan anlaşılır gibi geldi bana. Logitech programını kaldırdığınızda böyle bir sorun olmuyorsa bir uyuşmazlık gibi birşey olma ihtimali var.

Yaklaşık 1 hafta önce yaptım zaten. Fakat o zaman oyunlarda hiç bir hata vermeden atıyordu. Aklımda 2 şüphe var. Ekran kartı yada güç kaynağı. Boş yere kartı garantiye göndermekte istemiyorum.

Yaklaşık 1 hafta önce yaptım zaten. Fakat o zaman oyunlarda hiç bir hata vermeden atıyordu. Aklımda 2 şüphe var. Ekran kartı yada güç kaynağı. Boş yere kartı garantiye göndermekte istemiyorum.
Ekran kartını test edebileceğin bir bilgisayar teknik servisine götür orada test et dicem ama onlarında %95' i hiçbirşeyden anlamıyor. Bizzat senin test etmene izin vermeleri lazım onada izin vermezler tabii daha önceden tanıdğın biri değilse. Başka önerebileceğim birşey maalesef yok. Ya birşekilde teste sokacaksın başka bir bilgisayarda yada garantiye göndereceksin. Çözüm yolunu bilen başka bir arkadaş inşallah yazar konuya.

Masaüstünde sıkıntı çıkarmıyor ses açıp kapattığımda. GPUtweak yazılımda O.C modunda çalışırken hataları alıyordum. Gaming moduna aldım bir süre sıkıntı çıkarmadı. Ardından böyle olmaya başladı. Güç kaynağından olsa bildiğim kadarıyla sistem kapanır. Ben en iyisi garantiye göndereyim. Vatan bilgisayardan almıştım zaten.

Masaüstünde sıkıntı çıkarmıyor ses açıp kapattığımda. GPUtweak yazılımda O.C modunda çalışırken hataları alıyordum. Gaming moduna aldım bir süre sıkıntı çıkarmadı. Ardından böyle olmaya başladı. Güç kaynağından olsa bildiğim kadarıyla sistem kapanır. Ben en iyisi garantiye göndereyim. Vatan bilgisayardan almıştım zaten.
Evet güç kaynağı ile ilgili olduğunda sistem kapanıyor genelde bendede RX 580 i 450W güç kaynağı varken oc ettiğimde böyle olmuştu. En sağlıklısı garantiye göndermeniz olucak sanırım. İnşallah sorununuz çözülür, iyi günler dilerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı