Oyunda görüntü donma ve masaüstüne atma sorunu

TheConquerorr

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sapphire Nitro RX 5700 XT.
Ryzen 5 3600.
16 GB G.Skills RAM (8x2)
MSI Tomahawk Max.
600W PSU.

Yeni bir PC topladım bu bu yılın başında. Çoğu oyunda görüntünün birden donuyor ve masaüstüne atıyor. Bazı oyunlarda error verip kapatıyor CS:GO'da arkadan sesler gelmeye devam ediyor. 3-4 tane ekran kartı Driver'ı denedim, format attım, temiz kurulum yaptım ancak sorun devam ediyor. (Şu anda bütün Driver'lar güncel.) oyun oynamak çileye dönüştü resmen. Bu hatanın ekran kartıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu hatayı aldığım oyunlar ( CS:GO, Sea of Thieves, GTA V, Rainbow Six Siege ... ) Sorunu gidermek için ne yapmalıyım?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun benim sistemimde de var. İşin şu yanı benim sistemim eski olduğundan dolayı yapıyor. (Mesela birçok sürücünün güncellemesi kesildi ve kendi içinde sorunlar oluşturuyor.) Bahsettiğin gibi ekran kartından olabilir. Yine de kullandığın depolama birimlerini test edebilir misin? En azından onlarda bir sorun var mıymış onu öğreniriz.

Bunu geçtim. Oyun içinde ekran kartı değerlerini takip edin. İnternetteki testlere kıyasla veya kartın normali dışında bir şey ile karşılaşırsanız garantiye götürün. Bunları yaparken son sürüm sürücüyü kullanmayı unutmayın.

Merhaba oyun içi değerlere bir uygulama aracılığıyla baktım gayet stabil çalışıyor bütün ekipmanlar. Bu yaz sonu son çare değişime gidecek gibi görünüyor.
Bu sorun benim sistemimde de var. İşin şu yanı benim sistemim eski olduğundan dolayı yapıyor. (Mesela birçok sürücünün güncellemesi kesildi ve kendi içinde sorunlar oluşturuyor.) Bahsettiğin gibi ekran kartından olabilir. Yine de kullandığın depolama birimlerini test edebilir misin? En azından onlarda bir sorun var mıymış onu öğreniriz.

Bunu geçtim. Oyun içinde ekran kartı değerlerini takip edin. İnternetteki testlere kıyasla veya kartın normali dışında bir şey ile karşılaşırsanız garantiye götürün. Bunları yaparken son sürüm sürücüyü kullanmayı unutmayın.

600W PSU fakat modeli nedir? Ayrıca 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini denediniz mi? Eğer Windows 2004 sürümünü kullanıyorsanız birde 1909 sürümünü kurup test edebilirsiniz.

Merhaba oyun içi değerlere bir uygulama aracılığıyla baktım gayet stabil çalışıyor bütün ekipmanlar. Bu yaz sonu son çare değişime gidecek gibi görünüyor.
Kullandığınız kart öyle yabana atılacak bir kart değil. Bence iade işleminden önce garantiye gönderin.

600W PSU fakat modeli nedir? Ayrıca 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini denediniz mi? Eğer Windows 2004 sürümünü kullanıyorsanız birde 1909 sürümünü kurup test edebilirsiniz.
Cooler Master MB511 ile birlikte aldım yani set olarak geldiler. 20.4.2 yi 1 hafta önce denedim ama yine ayni hatayı alıyorum.
Kullandığınız kart öyle yabana atılacak bir kart değil. Bence iade işleminden önce garantiye gönderin.
Evet zaten garantiye göndereceğim doların uçtuğu bu zamanda iade etmek pek akıl karı değil.

Geri
Yukarı