Oyunlarda düşük GPU kullanımı

Seth

Kilopat
Yer
Karaman
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Amd fx 8320 4.20 Ghz
Ekran Kartı: Amd Sapphire Nitro Plus Rx 580
Ram: 16 Gb Ddr 3 1600 Mhz
Anakart: Asus M5a97 le R.2
Depolama: 480 Gb Ssd 1+1 Tb Wd Hdd
Soğutucu: Gamepower skadi 240 mm sıvı soğutucu
Saygı değer arkadaşlarım bazı oyunlarda ekran kartı kullanımı %20 25 arası bir kullanım var işlemci kullanımım ise %15 20 arası ve FPS düşüşleri yaşıyorum ne yaptım ise düzeltemedim bütün oyunlarda olmuyor mesela CS GO, Paladins, League of Legends gibi oyunları Full ayarlarda herhangi bir FPS sorunu yok ve ekran kartı kullanımı %90 95 gbi CPU kullanımı %10 15 ama PUBG ETS 2 NFS heat gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı %10 20 civarında. Bilgisayarıma yeni format attım tüm sürücüler güncel oyunlar orijinal.
İşletim sistemim:
İşlemci: AMD FX 8320 3.50 GHz (4.10 OC)
Ekran kartı: AMD R9 270.
RAM: Kingston 2*4 8 GB RAM.
Depolama: Kingston 120 GB SSD.
Depolama: WD 1 TB HDD.
Anakart: ASUS ASUS M5A97.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler; arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsin ama o ekran kartı PUBG, ETS2, NFS Heat gibi oyunlarda güncel ve yeterli değil, hangi ayarlarda oynadığınızı bilmiyorum ama. CS:GO ve LoL'de problem yaşamıyor oluşunuzun sebebi, bu oyunların daha çok CPU'dan besleniyor olması. PSU'nuz nedir?

Bazı oyunlar stabil değil, bazı oyunlar Nvidia baskısı ile bilerek AMD'lerde stabil çalışmıyor, Bazı oyunlarda Ram yetmiyor, Ram kullanım miktarı %75'in üzerinde ise Ram kapasitesini artırmak gerek...

O şekildede olabilir, 8GB Minimum olduğu için eğer başka çözüm arayıp cevabını bulamazsak deneyebilirsiniz.
Bazı oyunlar stabil değil, bazı oyunlar Nvidia baskısı ile bilerek AMD'lerde stabil çalışmıyor, Bazı oyunlarda Ram yetmiyor, Ram kullanım miktarı %75'in üzerinde ise Ram kapasitesini artırmak gerek...
Evet bende onu yazıyordum.

Bence RAM ile alakası yok. Benim sistemim ile karşılaştırmış gibi olmayayım ama bende bazı oyunlarda ( FiveM ) ram sıkıntısı çektiğim oluyor ama 1-2 saatte 1 kez giren bir drop oluyor. RAM'in buraya konu açtıracak kadar büyük bir sıkıntı çektireceğini düşünmüyorum. Droplar olur elbet ama.
PSU bilgisi alabilirsek daha iyi olur gibi geliyor. Daha net bir fikir oluşabilir.

Bence RAM ile alakası yok. Benim sistemim ile karşılaştırmış gibi olmayayım ama bende bazı oyunlarda ( FiveM ) ram sıkıntısı çektiğim oluyor ama 1-2 saatte 1 kez giren bir drop oluyor. RAM'in buraya konu açtıracak kadar büyük bir sıkıntı çektireceğini düşünmüyorum. Droplar olur elbet ama.
PSU bilgisi alabilirsek daha iyi olur gibi geliyor. Daha net bir fikir oluşabilir.
Hocam o sistem 250W'dan daha düşüktür %100, muhtemelen güç sıkıntısı yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı