Oyunlarda hiç hile yaptınız mı?

Online hiçbir oyunda hile yapmadım. Singleplayer olanlarda ise zararsız hileler yaptım. Örneğin Witcher 3'ü bitirdikten sonra evde zırh asılabilecek yerlere asmak için zırhları demirciye yaptırdım ama para yetmedi. Tüm oyunu herhangi bir hile yapmadan, para sıkıntısı çekmeden bitirdim ama sonunda zevk için geldiğimde kısımda yetmeyince açtım Cheat Engine'i bastım parayı.

Hiçbir multiplayer oyunda yapmadım, singleplayer olarak da AoE 3'de yapmıştım. Açıkçası eğlenceli de olmuyor hile kullananları anlamıyorum anlamayacağım da.

Adventure Quest World'de otomatik kasılma hilesi, Transformice'de ışınlanma hilesi ve Minecraft'ta ise Nodus/Huzuni kullandım. Hiçbirinden de ban yemedim.

Transformice'de birkaç kişi aynı anda deliğe giderken deliğe iyice yaklaştığımızda kendimi deliğe ışınlıyordum ve birinciliği ben alıyordum. Dikkat ederek yaptığım için anlaşılmamıştı.

Minecraft'ta ise Faction sunucularında hile kullanmak pek problem olmuyordu, çünkü oyuncuların büyük kısmı hileydi. Hatta oynadığım sunucunun admini "X-ray kullanın ama diğerlerini kullanmayın." diyordu.

Sonrasında Hunger Games çıktı. Benim oynadığım zamanlarda Special Gaming isminde bir sunucu vardı, Türkiye'nin en büyük Hunger Games sunucusuydu. Sıralama sistemine de sahiptiler ve hile kullanarak 1-1.5 yıl boyunca birincilik sırasında oturdum. Adminler hileye karşı iyi savaş veriyorlardı, hatta özel pluginler de kullanıyorlardı fakat yaptıkları korulamalara adapte olup sorunsuz şekilde hilemi kullanmaya devam ettim. Geliştirdikleri yöntemlerle çok kişiyi banlamışlardı fakat ben banlananlardan değildim :) Sonrasında sunucu sıfırlandı ve birinciliğim gitti, eskisi kadar sık oynamadığım için de tekrardan sıralamada üst sıralara çıkamadım. Bir süre sonra ise Son Oyuncu'nun sahibi bu sunucuyu alıp sunucuları birleştirmişti diye hatırlıyorum. Son Oyuncu'da da hep makro kullanıyordum :D

Tabii o zamanlar hep hile kullanırdım fakat uzun yıllardır çok oyunculu oyunlarda bir kez bile hile kullanmadım. Tek kişilik oyunlarda ise "Aman ona mı zaman harcayacağım!" diyerekten hile yaptığım çok oluyor.

Minecraft'ta çok yapardım ara sıra yapıyorum. Roblox'ta çok yapardım hala yapıyorum. Warband'da her dakika yapardım şu anda yapıyorum. Bir de sabah kuzenimin hesapta skin changer açtım CS:GO'da. Umarım ban yer.

Geri
Yukarı