Oyunlarda kenarların tırtıklı görünmesi nasıl engellenir?

İşletim sistemi
Windows 10

zSkyMoon

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Nvidia gtx 1050ti
Anakart
Asus h410m-a
İşlemci
İ5 10400F
Herhangi bir oyun oynarken veya masaustunde uygulamalarin logolarinin kenarlari hep boyle tirtikli, artik rahatsiz etmeye basladi. Bunu engellemenin bir yolu var mi?

Dosya Ekleri

• 20240222_004028.jpg
    20240222_004028.jpg
    339,8 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör keskinliğinizi kısın. Oyunlarda anti-aliasing yardımcı olur ama masaüstünde kırık kenar görüyorsanız keskinliğiniz çok yüksek demektir.

Herhangi bir oyun oynarken veya masaustunde uygulamalarin logolarinin kenarlari hep boyle tirtikli, artik rahatsiz etmeye basladi. Bunu engellemenin bir yolu var mi?

NVIDIA Denetim Masası'ndan attığım görüntüdeki ayarınızın hangi durumda kaliteye çekmeniz sorununuza yardımcı olabilir.

Dosya Ekleri

• nvidia.PNG
    nvidia.PNG
    145,4 KB · Görüntüleme: 9
Çözünürlük yükselt. MSAA veya FXAA aç.

Bütüb çözünürlükleri denemisimdir büyük ihtimalle hepsinde aynı sonuç MSAA 4X kullanıyorum zaten.

Monitör keskinliğinizi kısın. Oyunlarda anti-aliasing yardımcı olur ama masaüstünde kırık kenar görüyorsanız keskinliğiniz çok yüksek demektir.

Monitor keskinligini kisinca pek bir fark olmuyor sadece arttirinca kötü bir görüntü oluşuyor.

NVIDIA Denetim Masası'ndan attığım görüntüdeki ayarınızın hangi durumda kaliteye çekmeniz sorununuza yardımcı olabilir.

Bahsettiğiniz ayar zaten kalitedeymis şimdi baktım.

Geri
Yukarı