Oyunlarda neden Türkçe dil desteği yok?

Kanayan yara. Korsan oynayanlara da kızamıyorum. Ne yapacak adam böyle bir düzende her taraftan bedel ödüyor. Bir tek oyun dünyası değil ki. Olan orjinal ve Türkçe oynamak isteyenlere oluyor.

Korsan oynayanlar yüzünden. Ki ben çok da memnunum Türkçe eklememelerinden çünkü ben İngilizce'yi de anlayabiliyorum ama çoğu korsan kullanıcısı anlayamıyor.

"Oyuna para verilir mi internette var zaten." diyenlerin zihniyeti çoğunlukla "Ben niye İngilizce öğreneyim onlar Türkçe öğrensin." oluyor o yüzden😜

O zaman kırgız türkçesi çıkarsınlar oyun nasılsa hepimiz Türkçe konuşuyoruz. Boş konuşmuşsunuz. Dünyada Fransızca konuşan kaç insan var acaba? Kanada'nın anadillerine Fransızca dahil değil mi mesela? Veya kaç fransız oyun firması var? Kaç kişi oyunları satın alıyor. Tayland teknolojide önde gelen ülkelerden olduğu için destek alıyor. Mesela cdpr olmasa belki de oyunlar lehçe gelmeyecekti. Tamamen bunlara bağlı. Dünya'da Türkçe konuşan insan sayısı 80 milyon taş çatlasa onu bunu katsan 90-95 milyon. Zaten Türkiye'de çoğu insanın oyunlara ne gözle baktığı belli.

Türkçe bütün türkçeleri en ortak paydada buluşturan dillerden biridir Azerbaycan'lı bir insanın dublajlı türkçeyi dinleyip hikayeyi anlamıycağını düşünmüyorum. Fransızca'yı konuşabilen insan sayısı 200milyonu aşmış durumda ve hepsi ana Fransızca'yı bilmemekte (Azerbaycan - Türkiye örneği). Oyunlarda Fransızca desteğinin bolca olmasının sebebi fransız oyun firmalarının fazla olması değildir, çıkar bağlarıdır Amerika kökenli bir şirket Türkçe dil desteği yerine Fransızca koymayı yeğler oyunlarına. Tayland teknolojide önde gelen ülkelerden değildir sadece üretim orada yapılır Tayland merkezli kaç oyun firması var? Eğer ki ana Türkçe gibi ana fransızcaya bakacağım olursak fransız nüfusu 67milyondur dediğiniz tabir ile "onu bunu katsan" 80. Türkiye'de insanların oyunlara ne gözle baktığından da sorumlu değilim.

Ayrıca mesajınızı raporladım kötü tabirlerinizden dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı