Rehber Oyunlarda stuttering sorunlarına çözümler

Peki "en düşük işlemci durumu" ve "en yüksek işlemci durumuna dokunmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-21 191135.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-21 191135.png
    21 KB · Görüntüleme: 20
Tamamdır halletim, ek olarak bir şey soracağım NVIDIA Denetim Masası ayarlarından bir şeyler değiştirmeli miyim sence? Hepsi default halinde.
Nvidia için şu ayarlar öneriliyor; (Denetim masası ayarlarına hakim değilim AMD kullandığım için)

1- Oynanılan oyun için NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetimi modunu optimum güçten maksimum performansa almak.
2- Grafik ayarlarından "Donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını" açmak.
3- NVIDIA Experience olmadan sadece ham NVIDIA ekran kartı sürücüsünü yüklemek.

NVIDIA için şu ayarlar öneriliyor; (Denetim Masası ayarlarına hakim değilim AMD kullandığım için)

1- oynanılan oyun için NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetimi modunu optimum güçten maksimum performansa almak.
2- grafik ayarlarından "donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını" açmak.
3- NVIDIA Experience olmadan sadece ham NVIDIA ekran kartı sürücüsünü yüklemek.

Anladım teşekkürler yine de, ayarlar açık. Ek olarak senin işlemleri uyguluyorum umarım bir düzelme olur.

Bende şu anlık bir problem durmuyor. 24.2.1'den sonra daha iyi oldu durumlar. Uygulama da çok güzelmiş bu arada, teşekkürler.
1708534302892.png

Kimseyi kandırmaya gerek yok. Çözüm falan değil hocam, olmadı yani hepsini denedim, sen bile bana kalırsa kendini kandırıyorsun. İnan bana çözüm değil. Bu tarz konuların çözüme kavuşası olsaydı forumlar çözüm kaynardı.
Gerek oyun optimizasyonu olsun gerek windows olsun gerek depolama birimleri olsun. Sıkıntı oluyor işte. Kafayı çok kurcalamaya gerek yok, herkes bu sorunları yaşıyor ve bundan sonra bir tane bile stutterı kafama takarsam namerdim.

Başlarım boomer youtuber fixleme videolarına da forumdaki tüm saçma sapan çözümlerede. Yok işte yok yok yok olmuyor. Hepiniz için çok üzgünüm keşke çözüme herkes kavuşsa ama safsatalarla ve uğraştığınız saatlerinizle kafa patlatmalarınızla hiçbir şey çözüme kavuşmuyor (bende dahil, yıllardır uğraşıyorum) ona sinirleniyorum. Keşke bu kadar para verip bu kadar güçlü sistem almasaydım. Kusursuzluk hiçbir yerde yok​

Geri
Yukarı