Oyunlarda uç performans vs dengeli performans

adem.kirim

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
1 TB
Ekran kartı
Geforce 3050Ti
Anakart
Msı
İşlemci
intel i7 11800h
Merhaba MSI katana GF76 kullanıcısıyım...PES 19 Forest tarzı oyunlar var bunları bilinçli modu uç performansa alarak oynuyordum. Ancak fark ettim ki dengeli moda alırsam fark şu...

Windows 10 Uç performans:
Sıcaklık - 85-92 derecelerde
Adaptör çok sıcak.
Oyuna lag giriyor.

Windows 10 Dengeli Gaming modunda:
Sıcaklık 65 derece.
Adaptör ve PC ılık.
Oyun çok iyi akıcı ve rahat.

Sizce dengeli modda oyun oynamak PC için zarar oluşturur mu, daha mı iyidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığın oyunlar aşırı performans istemiyor uç modda oynamak boş yere ekran kartını zorlar dengeli modda oyna. Ama yeni nesil bir oyun oynarsan performans için uç modu aç derim fakat oynadığın oyunlar basit boş yere yormaya gerek yok bilgisayarı.

Kendi kullanımımda dengeli ve yüksek performans arasında fark göremedim. Aksine normal kullanımda dengeli olması CPU frekansının gereksiz yerlerde zıplayıp uçmasının bir nebze de olsa önüne geçiyor.

Oynadığın oyunlar aşırı performans istemiyor uç modda oynamak boş yere ekran kartını zorlar dengeli modda oyna. Ama yeni nesil bir oyun oynarsan performans için uç modu aç derim fakat oynadığın oyunlar basit boş yere yormaya gerek yok bilgisayarı.

Bilgisayarı yoracağını sanmıyorum hocam bu PC'ler onun için saatlerce testlerden geçiyor sadece mod değişince fark edecek şeyler sıcaklık değeri ve watt kullanımı bir de FPS

Yeni konular

Geri
Yukarı