Oyunları korsan oynayıp sonra satın almak

• Konuyu başlatan ZvS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 2B
İlerde paran olduğunda çeşitli bahanelere sığınmayacaksan, eğer gerçekten alacağına inanıyorsan şimdi korsan oynamanda bir problem yok bence.

Son düzenleme:
Hayatımda hiç para sıkıntısı çekmedim fakat ilk defa bu kadar ciddi sıkıntı çekiyorum. Bundan dolayı da birkaç oyunu korsan oynayıp sonra satın almak istiyorum sonra yeniden şimdi kul hakkına gireceğiz unutursak diyerek vazgeçiyorum.

Siz hiç korsan oynayıp sonra oyunu satın aldınız mı ? Ya da korsan oyun olarak oynayıp sonradan satın alma hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Hiç korsan da oynamadım nasıl nereden indireceğimi de bilemiyorum.
4 yaşından 11 yaşına kadar korsan oyun oynadım ve son 3 senedir yani 11-14 arası hep orijinal oyun aldım. O 7 senelik süreçte korsan oynadığım tüm oyunları (Lisans yüzünden satıştan kaldırılanlar hariç) satın aldım demek isterdim ama gerçekten rezalet olan oyunları almadım. Örnek far cry primal. Onun dışında hepsini satın aldım. Mesela tüm GTA oyunları. Parasını hak etmiyorsa korsan oynayın bence mesela son çıkan GTA Definitive edition trilogy en güzel örnek buna.

Çok uzunca bir süre IDM'yi crackli kullandım, sonra madem hayatımda böyle bir program var ve yoğun bir şekilde kullanıyorum ben bunu neden almıyorum gibi bir düşünceye kapılıp sınırsız lisans satın aldım. Vicdan azabım falan yok, nasıl olsa crackli kullanırken almış olsam aldığım lisans ömür boyu, herhangi bir etkisi olmayacak diye düşünüp kendimi avutuyorum :)

Hayatımda hiç para sıkıntısı çekmedim fakat ilk defa bu kadar ciddi sıkıntı çekiyorum. Bundan dolayı da birkaç oyunu korsan oynayıp sonra satın almak istiyorum sonra yeniden şimdi kul hakkına gireceğiz unutursak diyerek vazgeçiyorum.

Siz hiç korsan oynayıp sonra oyunu satın aldınız mı? Ya da korsan oyun olarak oynayıp sonradan satın alma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Para sıkıntısı ile ilgili olmayan bir durum.
Ben oyunları satın almadan önce mutlaka korsan indiriyorum. Hikayesine ve optimizasyonunu beğendikten sonra satın alıyorum. İade fırsatı mevcut ancak paranın hesaba geçiş tarihi bilmem ne uğraşmak istemiyorum.

Paranız olunca orijinalini alıp, bir de oyun yapıncısına helallik maili atarsanız tamamdır :)

Şaka bir yana eskiden bizde çok korsan takılırdık Allah affetsin, Steam mantığı oturunca artık paramızın yettiği kadar oynuyoruz, he paranın yetmediği bir zamana denk gelirsek o zaman da LoL, santranç tarzı P2W olmayan, sadece internet olsa yetecek seceneklere yöneliyoruz. Kendi yaptıklarımı size de tavsiye olarak sunuyorum.

İyi oyunlar.

Ben kitaplarda böyle yapıyorum. Okumak istediğim kitabı epub yada PDF indirip okuyorum. Kenarda bir listem var. Okuduğum kitapları ekliyorum. Amazon'da vs. indirime girdiği an satın alıyorum. Kütüphaneme koyuyorum. Siz de korsan oynadığınız oyunları daha sonra satın alırsanız vicdani olarak da rahat etmiş olursunuz.
Şu zamanda korsan indirmeyen var mı acaba :D
Hayatımda hiç korsan ''oyun'' indirmedim desem inanır mısınız? Sadece bir keresinde Driver: You Are The Wheelman oyununu pc için indirmiştim ama satın alabileceğim herhangi bir platform yoktu.

Siz hiç korsan oynayıp sonra oyunu satın aldınız mı ? Ya da korsan oyun olarak oynayıp sonradan satın alma hakkında ne düşünüyorsunuz ?

En dogrusunu yapiyorsun bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı