Para Biriktirmek

Bu nasıl bir üslup?! Hem tavsiye istiyorsunuz hem de verilen tavsiyelere burun kıvırıyorsunuz. Bir de üstüne dalga geçip, terbiyesizlik yapıyorsunuz!

İnşaatlarda çalışmak bir düşük sınıf belirtisi değildir. Alın teridir, emektir... Sizin nasıl bir düşünce yapınız var bilmiyorum ama böyle bir işi yapmadıysanız bile küçük göremezsiniz! Haddinizi bilin!
Ben kimseye nasıl para kazanılır diye sormadım. Nasıl biriktirilir diye sordum :)

Ben kimseye nasıl para kazanılır diye sormadım. Nasıl biriktirilir diye sordum :)
Olmayan bir şeyi biriktiremezsiniz. Arkadaşlar bahsettiğiniz yol ile para kazanmanın uzun sürebileceğinden bahsetmişler. Bu yüzden de para kazanmanın mantıklı olabileceğine karar vermişler. Ardından inşaat fikri ortaya çıkmış.

İstemiyorsanız nazikçe belirtmeniz yeterliydi. Vasıfsızlık gibi bir terim kullanmanız çok yanlış. O üslup, aşağılayıcı bir üsluptur. Lütfen üslubunuza dikkat edin!

Olmayan bir şeyi biriktiremezsiniz. Arkadaşlar bahsettiğiniz yol ile para kazanmanın uzun sürebileceğinden bahsetmişler. Bu yüzden de para kazanmanın mantıklı olabileceğine karar vermişler. Ardından inşaat fikri ortaya çıkmış.

İstemiyorsanız nazikçe belirtmeniz yeterliydi. Vasıfsızlık gibi bir terim kullanmanız çok yanlış. O üslup, aşağılayıcı bir üsluptur. Lütfen üslubunuza dikkat edin!
Peki kusura bakmayın özür diliyorum.

Kendi alanımı düşünürsem hastanelerde staj yapmalıyım ancak diplomamı almadan hiçbir hastane buna izin vermiyor. Ben mağaza danışmanlığı makuldur diyorum, inşaatta çalışmak en azından benim için ağır olur. Haftanın 3 günü stajım var vize ve final haftalarım çok yoğun. Tabi bu benim için gecerli, inşaatta çalışmak isteyen yine de çalışır ancak bana göre çok ağır bir durum ve hiç gereği yok.

Canımı malesef sokakta bulmadım üniversitesi öğrencisinin de inşaatta çalışması bi tuhaf doğrusu. Daha vasıflı bir iş bulamamış mı arkadaşın?

Kendini o kadar yükseklerde görme.
Mezun olduktan sonra alacağın maaş asgari ücretin 200 lira fazlası maximum. Herkes istediği işi yapsaydı dünyada , atanamayan öğretmen intahar etmez , doğuda 3000 bin liraya askerlik yapan milletimin evladı şehit olmazdı.

Kendini o kadar yükseklerde görme.
Mezun olduktan sonra alacağın maaş asgari ücretin 200 lira fazlası maximum. Herkes istediği işi yapsaydı dünyada , atanamayan öğretmen intahar etmez , doğuda 3000 bin liraya askerlik yapan milletimin evladı şehit olmazdı.
Ablam hemşire ve devlet hastanesinde 4700 TL döner sermaye içinde alıyor :) hiçbir hemşire 1600 lira almaz dostum araştırmanı tavsiye ederim:)

Ablam hemşire ve devlet hastanesinde 4700 TL döner sermaye içinde alıyor :) hiçbir hemşire 1600 lira almaz dostum araştırmanı tavsiye ederim:)

Biraz önce televizyonda gerçek bal 35-40 liradan aşşa olmaz diyor. Şimdi sahte bala 40 liralık etiket koydular diye gerçek bal mı oldu. Aldığın diplomanın hiç bir önemi yok , istersen öğretmen ol öğrencilere birşeyler öğretemedikten sonra ne işine yaracak o diploma ?.... inşallah burda vermek istediğim mesajı anlamışsındır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı