Para Biriktirmek

Bilmesem diyeceğim tamam haklısın :) Fakat durum o şekilde olmayacak samimi şekilde düşünürsen bunu sende biliyorsun. Demek istediğim kendini 24 saat derse veremeyeceksin. Her gün en fazla 2 saat çalışırsın, yanında bir de işin olur ve paranı kazanırsın. Tavsiyem bu yönde. Sana kalmış :)

Hergün 2 saat mi ? O zamanla hangi üniversiteyi kazanacağım ? Iğdır orman işleri :)

Günde 2 saat çalışma ile hiçbir yer kazanamaz yalnız. :D
Benim kafa biraz uçtu. Sınava 2018'de değil, 2019'da girecekmiş gibi algıladım biraz. Uykudan olsa gerek :) Yalnız tecrübelerimden biliyorum, genelde eski performansı veremiyor öğrenci mezuna kalınca. Şuan oturup 5-6 saat çalışamaz sonuçta. Çalışabilse idi zaten bu sene kazanmıştı çoktan :)

Benim kafa biraz uçtu. Sınava 2018'de değil, 2019'da girecekmiş gibi algıladım biraz. Uykudan olsa gerek :) Yalnız tecrübelerimden biliyorum, genelde eski performansı veremiyor öğrenci mezuna kalınca. Şuan oturup 5-6 saat çalışamaz sonuçta. Çalışabilse idi zaten bu sene kazanmıştı çoktan :)

Benim hedefim sabah 8 akşam 5 aralıklarla.

Kendin hazırladığın bir yöntem var mı bilemem fakat 20 dakika çalışma, 5 dakika dinlenme. 4 Kez tekrar et ve kendine 30-45 dakika bir hediye ver. Bunu tekrarla. Bisiklet sürebilirsin mesela. Güzel stres atıyor.

Şöyle bir planım var 50 dakika ders 10 dakika mola akşam beşe kadar sonra özgürüm. Annemin sponsorluğunda spora da başlayacağım akşamları haftada 3 gün iyi gider :)

Abilerim, kardeşlerim bu sene mezun oldum liseden mezuna kaldım anlayacağınız seneye tekrar gireceğim sınava. Para biriktirmek istiyorum. Taktik verir misiniz bu işte çok kötüyüm. Teşekkürler.
Boşver para biriktirmeyi güzel kardeşim. Sıkı bir şekilde derslerine çalış. Güzel bir bölüm kazan. İş sahibi ol. Parayı o zaman biriktirirsin.

Boşver para biriktirmeyi güzel kardeşim. Sıkı bir şekilde derslerine çalış. Güzel bir bölüm kazan. İş sahibi ol. Parayı o zaman biriktirirsin.

Allah’ın izni ile başaracağım inşallah. Ama bazı nedenlerden ötürü 3 ay çok boş geçti eylülde başlayacağım. Hedef ilk 30 bin. Umarım herşey güzel gider.

Şöyle bir planım var 50 dakika ders 10 dakika mola akşam beşe kadar sonra özgürüm. Annemin sponsorluğunda spora da başlayacağım akşamları haftada 3 gün iyi gider :)
Hocam bende bu sene giriyorum. Temel zayıf mesela benim. Kitaplarım en geç haftaya elime geçecek (fasiküller, konu anlatımları, soru bankaları). Eşit ağırlıkçı olduğumdan dolayı matematik dersine 40 dakika ayırmam aslında benim için işkence :D Beynim uyuşuyor bir yerden sonra. Tabi kapasitelerimiz farklı :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı