Para iadesini kim ne kadar yapar?

humingbirdie

Hectopat
Makaleler
7
R5 2600 işlemcimi başka anakartta denememe rağmen hala siyah ekran sorunu yaşıyorum. Bu yüzden garantiye vermeye karar verdim. Ama aldığım firma teknik servis değişim kararı verse bile ellerinde bu modelden olmadığı için para iadesi yapılacağını söyledi ve para iadesinin aldığım fiyattan ( döviz yükselişini umursamadan) aracı firma (ePTT AVM) tarafından yapılacağını söyledi. Bana saçma geldi. Fatura üzerinde fiyat dolar cinsinden de yazıyor ve para aracı firmada değil. Sizce olması gereken prosedür ne?

Hocam doğru olan bu. Ne ödediyseniz onu alırsınız. Diyelim ki fiyatı düştü. Düşük olarak mı yatacak?

Aldığınız firma böyle ise helal olsun adamlara. Konuya yaklaşımları harika. Çözüm odaklılar ve fatura ne ise iadeninde o olması doğrudur.

Süreç hukuki olarak doğru olabilir ama ödenen tutar ile ben muadil bir işlemci alamıyorum ve burda ben mağdur oluyorum birde bu tarafından bakın

Hocam dolar la mı aldın? Dolar borcun mu var? TL ile aldıysan TL iadesi olur. Tam tersi dolar düşse az mı yatıracaklar iadeyi.
1598264011436.png

Ürünü siz TL cinsinden aldığınız için size TL cinsinden ödeme yaparlar.
Eğer siz dolar cinsinden alsaydınız size dolar cinsinden ödeme yaparlardı.

Geri
Yukarı