PC mi, PS4 mü?

William Blazko

Kilopat
Katılım
15 Ağustos 2015
Mesajlar
1.617
Çözümler
3
Yer
Ankara
Şöyle bir durum var oyunlar FPS açısından PC, daha stabil. Aynı zamanda PS oyunları olması gerektiğinden de pahalı. Yani 5 oyun daha alacaksa, güzel bir PC parası çıkar. PC daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden PC.

Oyunlar konsollar baz alınarak geliştiriliyor ve optimize ediliyor ve tek amaçları da oyun oynatmak. Dolayısı ile konsollar da oyunlar performans açısından daha stabil ve bug sız bir deneyim sunuyor PC platformuna kıyasla.

Xbox kanadında oyunlar pahalı lakin PS kanadında oyunlar PC platformuna kıyasla genellikle daha hesaplı ve bazı avantajları da var indirim ve takas imkanı gibi.

Bilip bilmeden ezbere konuşmamalısınız.


Konuya gelince,

@Buğra Koyuncu 3 bin liraya her şey dahil(monitör,kasa vs) bir sistem toplamak amacında iseniz toplayacağınız o sistemden pek verim sağlanamayacağını söylemek gerek en başta.

Gerek Türk lirasının değersizliği gerek donanım fiyatlarının diğer sebeplerden ötürü artışından (özellikle ekran kartı ve ram ) konsol platformuna hızla bir yöneliş söz konusu. Az fiyata çok performans almış oluyorsunuz en büyük avantajlarından biri de bu.

PC'nin de elbette ayrı bir yeri var ama oyun oynamaya düşkün bir iseniz randıman alacağınız iyi bir sistem toplamak için en az 4 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor Türkiye şartlarında.
 
Son düzenleme:

Furkan17TR

Kilopat
Katılım
6 Mart 2017
Mesajlar
4.955
Makaleler
3
Çözümler
32
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
1$ = 3.85TL Fix. Buna gore;

GTX 1060 >= PS4

Islemci RAM vsvs derken uzun sure goturecek PC en azindan 2-3 katini bulacak.

Eger cok aceleniz yoksa PS3 alin ucuza. Orda oynayin. Hemen PC toplarsaniz ileride cok uzulursunuz.
 

Mustafa POYRAZ

Decapat
Katılım
6 Mayıs 2016
Mesajlar
111
Eğer pc alıcaksanız beklemeden alın. Dolar 3 TL olunca da insanlara bekleyin deniliyordu. Dolar 3,8x civarında geziyor hala bekleyin...
 

Ozkhan0671

Picopat
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
89
Ps4 zevki başkadır. God of war 4, Days gun, spiderman, The Last of us gibi exclusive oyunlar için Ps4 satışı artacaktır. Şuan 70milyonu geçti. Pc iyi güzelde nakit sorunu çıkacaktır. Orjinal oyun başkadır. Pcde bedava indirip oyunu bitirmeden silersiniz. Just cause 3 harici elimdeki oyunlarda sıkıntı çıkmadı. Ps4 al keyfine bak
 

express34

Hectopat
Katılım
12 Aralık 2017
Mesajlar
9
Grafik takıntın yoksa, sadece oyun oynamak ve keyifli vakit geçirmek istiyorsan PS4 derim. Ayrıca PSN'den indirimleri takip ederek birçok oyunu ciddi indirimlerle satın alabilirsin.
 

Sedat Poyraz

Hectopat
Katılım
16 Ekim 2017
Mesajlar
363
Tabikide Playstation 4
 
Yukarı