PC mühendisliği bölümünü okumak istiyorum

elrici

Hectopat
PC mühendisi olmak istiyorum kısacası. Daha lise 1'im. Fen lisesinde okuyorum. Yazın kodlama proglalama falan çalışacağım. Forum PC mühendisi olan varsa yardım edebilir mi? Tavsiyeleriniz neler? İnşallah ODTU bilgisayar mühendisliği bölümünü okumak istiyorum. Yurtdışında Apple zor ama Google gibi firmalarda çalışmak istiyorum. İstemekle olmayacağını biliyorum. Onun için nelere önem vereyim?

Ben biraz derslere baktım tek sıkıldığım konu bu döngülerde pek bir şey yapmıyordu hoca. Belki hocadan kaynaklıdır. Diğer konularda hevesliyim biraz.

Ben biraz derslere baktım tek sıkıldığım konu bu döngülerde pek bir şey yapmıyordu hoca. Belki hocadan kaynaklıdır. Diğer konularda hevesliyim biraz.
Heves herkeste olur normal o zaten, öğren boş vaktin olduğu zaman, biraz zaman ayır yazılıma o ayırdığın zamandan keyif ve verim alırsan tamamdır.

İnşallah kardeşim çok çalış bir bilgisayar mühendisi ol güzel programlar yap.

Ya işin sonunda bir ürün oluyor ya o inanılmaz hoşuma gidiyor. En küçük hesap makinesi yaptığımda mesela çok mutlu olmuştum sanki ben bulmuş gibi. Ama saol her şey için.

Merhaba 4 sene önce bu hayalleri kurup elimden geldiğince gerçekleştirdiğim için sana yazmak istedim.Ben Galatasaray üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Ben hayatımda ilk kez kuzenimin yanımda kod yazıp bana birkaç satır bir şey yazdırması sonucunda kodlamayı sevmeye başladım ve ben de senin gibi lise 1 de bu bölümü kafama koyup tıp vs yaz diyenlere inat buraya geldim. Ve oldukça mutluyum. Ancak üstteki arkadaşların dediklerine kulak vermen gerek. Öncelikle yazın kodlama vs ile uğraş. İlk başta bir şey açığa çıkaramayacak büyük ihtimalle ekrana bir şeyler bastırıp kodunu tamamlayacaksın. Ama bu kodlama mantığı, çıkan hatalarla uğraşma isteği, hata çözmenin sana keyif verip vermemesi gibi durumları iyice düşün. Matematik/fizik özellikle ilk 2 sene programında çok büyük bir yer tutacak. Bunları sevmiyorsan seni zorlayabilir(bayılmak zorunda değilsin ama asla yapamam diyorsan zor olabilir gerçi fen lisesi öğrencisisin) Önünde 4 güzel sene var. Bilgi toplamak için elinden geldiğince mezun/okuyan insanla konuş. Üniversiteleri bölümleri araştır. Aklına takılan varsa ben henüz 1. sınıfı bitirmek üzere olsam da senin konumunda olup hayli araştırma yaptığım için elimden geldiğince sana yardımcı olabilirim. kendine bir hayal belirlemen her zaman çalışmana pozitif yansıyacaktır bunu asla unutma.

Merhaba 4 sene önce bu hayalleri kurup elimden geldiğince gerçekleştirdiğim için sana yazmak istedim.Ben Galatasaray üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Ben hayatımda ilk kez kuzenimin yanımda kod yazıp bana birkaç satır bir şey yazdırması sonucunda kodlamayı sevmeye başladım ve ben de senin gibi lise 1 de bu bölümü kafama koyup tıp vs yaz diyenlere inat buraya geldim. Ve oldukça mutluyum. Ancak üstteki arkadaşların dediklerine kulak vermen gerek. Öncelikle yazın kodlama vs ile uğraş. İlk başta bir şey açığa çıkaramayacak büyük ihtimalle ekrana bir şeyler bastırıp kodunu tamamlayacaksın. Ama bu kodlama mantığı, çıkan hatalarla uğraşma isteği, hata çözmenin sana keyif verip vermemesi gibi durumları iyice düşün. Matematik/fizik özellikle ilk 2 sene programında çok büyük bir yer tutacak. Bunları sevmiyorsan seni zorlayabilir(bayılmak zorunda değilsin ama asla yapamam diyorsan zor olabilir gerçi fen lisesi öğrencisisin) Önünde 4 güzel sene var. Bilgi toplamak için elinden geldiğince mezun/okuyan insanla konuş. Üniversiteleri bölümleri araştır. Aklına takılan varsa ben henüz 1. sınıfı bitirmek üzere olsam da senin konumunda olup hayli araştırma yaptığım için elimden geldiğince sana yardımcı olabilirim. kendine bir hayal belirlemen her zaman çalışmana pozitif yansıyacaktır bunu asla unutma.
Hocam fransızca hazırlık nasıldı? Fransızca zorluyor mu?

Öncelikle çok teşekkür ederim. Kodlama olarak şunu diyeyim şuana kadar tek sıkıldığım yer bu mesela Python daki döngü kısmı. Onun da biraz hocadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum yoksa güzel bir konu aslında. Derslere gelecek olursak şuan en iyi olduğum iki ders matematik ve fizik. Zaten matematik hocam baya tecrübeli olduğu için daha da sevmeye başladım. Yani zorlandığım tek ders (tıpı sevmemenin başlıca nedeni :)) biyoloji. Onda da 2. dönem biraz boşverdim ondan zorlandım. Derslerimde şimdi Allah var fena değilim. İnşallah daha da yükseleceğim ama şimdi benim sorduğum kısım daha çok buradan farklı. Zaten annem bir rehber öğretmen olduğu için bana güzel çalışma programları hazırlıyor. Her ne kadar "Milletin çocuğu oyun oynuyor." desem de yazın yaptığım çalışmadan sonra okullar açılınca 10-0 ileride başlıyorum. Neyse benim asıl sorum bu Arduino gibi deneyap atölyeleri gibi. Onlar gibi şeyleri öğrenmek ve şimdi ne yapayım tarzında tekrardan herkese teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı