PC RAM Çıkardıktan Sonra Ekrana Görüntü Gelmemesi

Daha fazla  
Baştan Selamun Aleyküm. Elimde bir bilgisayar var. Az çokta olsa PC'den anlıyorum. Yalnız bir sorum olucak. PC RAM'ini söktükten sonra hiç bir şekilde ne ekran geldi nede klavye ışıkları.
Kendim Denediğim şeyler:
1.RAM uçlarını sildim. Belki tozlanmıştır diye. Yanımdaki PC taktım çalıştı. (RAM'da sıkıntı yok yani.)
2.Ekran kartı denedim (o da bozuk çıkmadı.)
3.Power suplly denedim (yine sıkıntı çıkmadı.)
4.CLR_cmos yaptım (Yine hiç bir görüntü gelmedi.)
5. Statik elektirik mevsunu yaptım power kablosunun girdiği yere Tornavida koydum düğmeye bastım. (Yine gelmedi.)
6.BIOS pilini çıkardım yine hiçbir şey olmadı.

Sıkışıp kaldım. Acilen desteğinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aleyküm selam, önce bileşen eksiltmeyi deneyerek görüntü almaya çalışın. Anakart, işlemci, ram, ekran kartı ve psu olarak çalıştırın. Görüntü gelmezse parçaları kasa dışında uzay kasa olarak çalıştırmayı deneyin. Yalnız bunu yaparken bileşenlere zarar vermemek için yalıtkan ve yumuşak yüzeyleri tercih edin.

Aleyküm selam, önce bileşen eksiltmeyi deneyerek görüntü almaya çalışın. Anakart, işlemci, ram, ekran kartı ve psu olarak çalıştırın. Görüntü gelmezse parçaları kasa dışında uzay kasa olarak çalıştırmayı deneyin. Yalnız bunu yaparken bileşenlere zarar vermemek için yalıtkan ve yumuşak yüzeyleri tercih edin.

Uzay Nasıl Oluyor Ayrıca Herşeyi Denedim Yani Bileşen Eksiltim İşlemci Çıkardığımda Ses Bile Vermiyor

Yalnız Lan Tarafındaki ışıklar yanıyor.

Tek ram çalıştırmayı bi denermisin.

Tek Ram Var Zaten

Elimde 2 tane daha var mhz ları uyuyor 3 tane 8gb var

Uzay kasa dediğim bilgisayarın parçalarını kasanın dışında bir araya getirerek çalıştırmak. Parçaları kasadan söküp, dışarıda takarak çalıştırmayı deneyin.

Topraklama Nasıl Olur Ayrıca Yaptım Şuan Hiç Bir Şekilde Tepki Yok Fanların Hepsi Çalışıyor Lan Enterhnet Yerindende Sadece Yeşil ışık ayrıca klavye num lock felan ışıkları gelmiyor.

GIGABYTE F2A68HM-DS2 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) VGA&DVI USB 3.0 Anakart

Modelim...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı