PC Toplama için Yeni Nesil Ryzen Beklenmeli mi?

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 55
  • Görüntüleme 5B

Yeni Nesil Ryzen'ler Beklenmeli mi?

• Oy verenlerin toplamı
    44
Hala sıvı soğutucu taraftarı değilim. Ancak mutlaka sıvı soğutma istiyorsanız Kraken veya EVGA CLC serisini öneririm. Kasa olarak ise Enthoo Pro M alın. İnanın en albenili kasa o. 400C'nin hava akışı Pro M ile kıyaslanamaz bile. Ayrıca Pro M TG, Tempered Glass.

Hocam kasayı biraz daha inceledim. Tempered Glass modeli cidden efsane duruyor. Tempered Glass modeline karar verdim. Ama stokta yok maalesef. Umarım stoklara girer. Girmezse normal düz modelini alacağım mecbur. Bu arada X370 anakarta sizce Zen+ işlemci takmak mantıklı mıdır?

Eğer Zen+ işlemciyi bekliyorsanız anakartı da bekleyin. Eğer X470 alınabiliyorsa mantıklı olmayacaktır. Eğer elde zaten anakart varsa mantıklı olacaktır. Stok konusunu Corax Alpha ile bugün konuşacağım.

Eğer Zen+ işlemciyi bekliyorsanız anakartı da bekleyin. Eğer X470 alınabiliyorsa mantıklı olmayacaktır. Eğer elde zaten anakart varsa mantıklı olacaktır. Stok konusunu Corax Alpha ile bugün konuşacağım.

Hocam daha işlemci ve anakart fiyatlarını bilmiyoruz. Aorus’un X470 serisi ilk anakartı sergilendi. 250$ fiyatı olacağı söyleniyor. Ama tabi tahmin bunlar. 250$ yaklaşık 900₺ yapıyor. Bu kart ülkemizde 1000-1100₺ arasında satılır tahminimce. X370 ile X470’in arasında çok fazla performans farkı olur mu sizce?

Anakart performansa doğrudan etki etmez, X370 ile 470 arasında performans farkı olmaz, donanım farkı olur. Şubat sonunda Ryzen 2 işlemcileri gelecek gibi, bu durumda beklemeni öneririm.

AMD, Nisan ayında geleceğini açıkladı. X470 platformunu beklemek mantıklı gibi. Asus’un kartları çok hoşuma gidiyor. Umarım X470-F modeli çıkar.

Yeni baktım hakkaten AMD Nisan ayında tanıtılacağını söylemiş. Bu teknoloji sitelerindeki saçma sapan tarihler yüzünden insan hangisine inanacak bilemiyor. Nisan ayına epey bir süre var açıkçası bu kadar bekleyebilir misin?

Emin değilim. Bir taraftan projemiz var bir taraftan da yeni teknolojiler çıkacak. Ama şöyle bir durum var : Yeni Ryzen’ler gelince şu anki işlemciler ucuzlayacak. Yani arkadaşın attığı resme göre fiyatı azalan 1800X, şu anki 1700X’ten daha ucuz olacak gibi görünüyor. Ama Zen+ da çok güzel özelliklere sahip. Beklemeyi düşünüyorum. 2,5 ay daha sabredip iyisini almayı düşünüyorum. Ama Nisan ayında tanıtılacak direkt piyasaya sürülmeyecek o da var. Ülkemize gelmesi 1 ay sürer bence. Aslında bunları düşününce beklemeyeceğim gibi duruyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı