PcKolik firmasının laubali bir şekilde tüketici hakem heyeti kararını tanımaması

palamutyaşar

Centipat
Daha fazla  
XFX SWF RX 6700 XT ekran kartındaki cw sesinden dolayı açtığım dava neticesinde heyet lehime karar vermiş ve kararı icraya koymuştum. "Ayıpsız misli şeklinde kararda" belirtilen ürün yerine 1 ay geçtikten sonra PcKolik tarafından e-mail'de bana izah ettikleri üzere sadece "misli'ni" göndermişler. Hem de ne gönderme! Kutusu yırtık, ekran kartının jelatinleri yok, naylon poşetinin de jelatinleri yok, HDMI ve DP girişlerinde yanıklar (mining muhtemelen) ve kartın içi alabildiğine tozlu ve elbette yine cw sesi mevcut.

Şimdi tekrar heyete başvuracağım. Bu sahtekârlık ve dolandırıcılık dolayısıyla bana ödeyecekleri masrafları da kalem kalem artıracağım türlü yollarla. Akabinde de genel mahkemelerde tbk uyarınca bir de tazminat davası açacağım bu rezillere.

Ülkede ticaretin geldiği hâli görün, her firma kendi krallığını ilan etmiş vaziyette.

Bu firmadan ürün almadan önce bin defa düşünün.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-07-15 at 14.41.04 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-15 at 14.41.04 (1).jpeg
    132,8 KB · Görüntüleme: 144
  • WhatsApp Image 2023-07-15 at 14.41.04 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-15 at 14.41.04 (2).jpeg
    123,9 KB · Görüntüleme: 144
  • WhatsApp Image 2023-07-15 at 14.41.04.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-15 at 14.41.04.jpeg
    95,1 KB · Görüntüleme: 136
  • WhatsApp Image 2023-07-17 at 11.47.45.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-17 at 11.47.45.jpeg
    110,6 KB · Görüntüleme: 139
  • WhatsApp Image 2023-07-17 at 11.47.49 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-17 at 11.47.49 (1).jpeg
    66,9 KB · Görüntüleme: 142
  • WhatsApp Image 2023-07-17 at 11.47.49.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-17 at 11.47.49.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 128
  • WhatsApp Image 2023-07-17 at 11.47.50.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-17 at 11.47.50.jpeg
    116 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 3 fanlı, üst segment olup CW olmayan kart söyler misiniz? CW sesinden neden dava ettiniz birde :D

Hocam 3 fanlı, üst segment olup cw olmayan kart söyler misiniz?

Hocam bunda da bundan öncekinde de çok yüksek cw sesi eşiği. Bilirkişi bana dedi, belli bir eşik var, o eşiği geçerse ancak cw var diye rapor yazabilirim diye. Ve raporu lehime yazdı. Yani eşiğin çok üstünde bir cw sesi var. Yalnız konunun odak noktası, icra neticesinde tarafıma gönderilen üründeki kepazelik.

Hakkın neyse sonuna kadar ara. Son olarak öyle kirli pis bir ekran kartını ben sisteme takmazdım ve her yerde bu gönderdikleri kartı paylaşırdım, nasıl bir firma olduklarını herkes görsün diye.
Paylaşıyorum hocam. Buraya yazdım. Şikâyetvar.com'a da yazdım. Başka hangi platform var bunları daha da olumsuz manada reklam edebileceğim ve çok kişinin ziyaret ettiği acaba?

PcKolik gibi kurumsal olmayan garip firmalardan alışveriş yaptığın için sende de suç var.
Hakkınız var. Ucuza da almadık gerçi ama toyluğumuza denk geldi. Youtuber'lara verdikleri reklamın kazazedesi olduk diyelim.

Hocam 3 fanlı, üst segment olup CW olmayan kart söyler misiniz? CW sesinden neden dava ettiniz birde :D
Kesinlikle katılıyorum bu arada. 2020-2021'de Palit GameRock vardı öve öve bitiremezlerdi. Ondaki CW hiç bir kartta yoktur muhtemelen.
1690449707902.png

Gerçi şu kadar basit bir karttan da ne bekliyoruz biz? :)
3 fanlı kartlarda CW'ye şaşırmamak lazım kısaca.

Acaba tekrar dava açmadan önce neler yapabilirsiniz araştırmak lazım. Hâli hazırda karar var ve karara göre misliyi geçtim zaten ürünü 0 yollamak zorunda.

Tüketici hakem heyetine yüzyüze gidip durumu anlatsanız, karara uymadıklarını beyan ederek icra başlatabilir miyim diye sorabilir misiniz? @LuciFeriaNx

Şuanda ortada karar varken ve "karar uygulanmamışken" tekrar dava açmak zaman kaybı ve sizin aleyhinize.

Son düzenleme:
Cw bir arıza değildir, parça kalitesinden dolayı meydana gelir. Sen cw olan XFX kartı alıp sonra cw olmayan kart isteyemezsin, çünkü sana ROG Strix gibi kaliteli bir kart vermeleri gerekir. Bilirkişi çokta bilir değilmiş belli ki.

Cw bir arıza değildir, parça kalitesinden dolayı meydana gelir. Sen cw olan XFX kartı alıp sonra cw olmayan kart isteyemezsin, çünkü sana ROG Strix gibi kaliteli bir kart vermeleri gerekir. Bilirkişi çokta bilir değilmiş belli ki.
Hocam diğer pc'de asus rog strix rx 6750 xt var. İnanın onda da cw var. Onu da dava ettim, onu da kazandım. Yeni gelen kartta da cw sesi çıktı ama daha az ses olduğu için süreci burada bitireceğim. Ama başlıktaki kart ile uğraşıcam.

Acaba tekrar dava açmadan önce neler yapabilirsiniz araştırmak lazım. Hâli hazırda karar var ve karara göre misliyi geçtim zaten ürünü 0 yollamak zorunda.

Tüketici hakem heyetine yüzyüze gidip durumu anlatsanız, karara uymadıklarını beyan ederek icra başlatabilir miyim diye sorabilir misiniz? @LuciFeriaNx

Şuanda ortada karar varken ve "karar uygulanmamışken" tekrar dava açmak zaman kaybı ve sizin aleyhinize.
Abi bunu gidip icra müdürü ile görüştüğümde yapacak bir şeyimiz yok tekrar dava açın dedi. Aslında benim de işime geliyor. Çünkü süreç sonunda açacağım tazminat davası için bir sürü aleyhlerinde delil biriktirdim. Şimdi heyette açacağım davayı da kazanacağım zaten. Avukat arkadaşım ile düşündük, kendilerine birkaç masraf sürprizi de hazırladık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı