Rehber PC'ye resmi Chrome OS kurma rehberi

Evet uyumlu.

Maalesef harici ekran kartları ile uyumlu değil işlemcinin de dahili GPU'su olmadığından uyumlu değil.

chrome_xa9LvUXc0V.png

Ben bu sisteme kurmaya çalıştım fakat bir türlü kuramadım. Anlattığın tüm adımları izledim, yabancı & Türkçe videoları da izledim herkes aynı şeyi yapıyor ama nedense bende olmadı.

Tüm adımları doğru bir şekilde yaptım kuruldu dedikten sonra linuxdan çıkıp usbyi çıkarınca
No bootable devices hatası alıp durdum.

Eki Görüntüle 658123

Ben bu sisteme kurmaya çalıştım fakat bir türlü kuramadım. Anlattığın tüm adımları izledim, yabancı & Türkçe videoları da izledim herkes aynı şeyi yapıyor ama nedense bende olmadı.

Tüm adımları doğru bir şekilde yaptım kuruldu dedikten sonra linuxdan çıkıp usbyi çıkarınca
No bootable devices hatası alıp durdum.
Recovery olarak samus kullandığından ve biostan harici ekran kartını devre dışı bıraktığından emin ol.

Daha sonra Chrome OS dosyasının adını "rammus/samus/grunt(hangisini INDIRDIYSENIZ)_RECOVERY. Bin" olarak değiştiriyoruz. Son halinde klasör aşağıdaki fotoğraftaki gibi görünmeli.

İnstall.SH dosyasinda RAMMUS_RECOVERY. Bin dosyasini çalıştırmasıyla ilgili kod yazıyor. Samus ya da grunt yazinca dosyayı bulamadığı için hata veriyor. O kısmı düzeltirseniz iyi olur kafa karışıklığı olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı