Pearos kurulduktan sonra diskte gözükmüyor

Nonexistent

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
USB diskime pearos flashladım, 3 kez flashladım ve 3 kez de kurdum lakin diski bölerek kurmama rağmen sürekli disk bölünmemiş gözüküp Windows'ta kalıyor, üstelik boot menüsünde ve BIOS'ta boot bölümünde de yok.

Sistemin UEFI mi? UEFI ise Rufus uzerinde GPT secili olsun, ve DD modunda yazdirmayi dene.

Bu dagitimi kurmani ve kullanmani onermiyorum. Cunku asil dagitimin destegi kesildi, bunda ise guvenlik ile ilgili sorunlar var gibi.

Sistemin UEFI mi? UEFI ise Rufus uzerinde GPT secili olsun, ve dd modunda yazdirmayi dene.

Bu dagitimi kurmani ve kullanmani onermiyorum. Cunku asil dagitimin destegi kesildi, bunda ise guvenlik ile ilgili sorunlar var gibi.

Hocam sistemim AMD zaten ryzentosh mu yapsam yoksa ibuntu mu kursam kararsız kaldım.
İbuntu'daki sorunum klavyemdeki Türkçe tuş takımını algılamamasıydı.
Düzeltme: Rufus yerine balenaEtcher ile yazdırıyorum çünkü Rufus üzerinde sorun yaşamıştım.

Hocam macOS AMD kanadında Hackintosh gibi stabil olmadığı için riske atmak istemedim bu tarz dağıtımlar yerine dualboot ile hem Ubuntu hem macOS kurmayı düşünüyorum.

Hackintosh yapabilmek icin sisteminin uyumlu olmasi gerekiyor. Uyumlu olup olmadigini kontrol ettin mi? AMD ile cok sorun yasayani gormustum.

Yeni konular

Geri
Yukarı