Pentium 4 PC için İşletim Sistemi Önerisi

Nejdat Delioğlu youtube kanalını takip edin derim. Adam yaşına rağmen yaptıkları takdire şayan. Siz de madem faydalı işler yapmak istiyorsunuz belki bişeyler katar size.

Üzüldüm abi ya, şu sıralar sınav dışında çok yoğun bir tempoya giriştim ve sanırım hayatımın belli bir bölümü hep bu ayarda gidecek. Gelip kurtarmayı denemek isterdim. Belki gözden kaçırdığımız başka bir detay vardır diye ama nasip...

Estağfurullah abi ne demek, asıl sevinmesi gereken kişi benim bu yaşta bir şeyler öğrenmek için çabalayan birine rehber olma şansı yakaladığım için. :)

İnşallah gönlüne göre bir sonuç bulursun abi de torunların oyuncakları tamir edebilecek yetkinliğe ulaşabilirsin. Bu arada aklıma gelmişken de söyleyeyim, YouTube üzerine o tip bilgileri veren Türkçe kanallar mevcut diye biliyorum. Ayrıca Google üzerinden üniversitelerin yayınladığı ders notları gibi şeyleri bulursan onlardan da baya bir bilgi çıkartabilirsin diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim abi, bende sana Devre Şemaları ve Avometre kullanımını öğrenme ve hayatındaki öğrenmeler hep daim olsun dileklerimi iletiyorum.

Aynı şekilde selam ve sevgilerimle abi, en ufak bir sorun olursa ve bildirim gelirse eğer, biliyorsun bana hep ulaşabilirsin, senin gibi iyi insanlara her zaman kapım açıktır. :)

Görüşmek üzere inşallah. :mutlu:
Merhaba SypeR dostum,

Yazdıkların doğrultusunda web de araştırma yaptım baya bilgiler var. İnceliyorum.
Derslerinde başarılar,
Selam ve sevgiyle,

Sanıyorum kurulu olan XP işletim sistemi elinizdeki donanımlar tarafınca desteklememeye başladı (ki öyle olması da gerekiyor).

2 çeşit tavsiyem var.
  1. Uygun fiyatlı bir sistem toplayarak güncel, hızlı ve ihtiyacınızı güvenli olarak gerçekleştirebileceğiniz yeni bir sistem.
  2. Eğer elinizdeki müzik donanımları ve yazılımları Vista'ya destek veriyorsa güncel Vista işletim sistemini kurup, grafik açısından ise tüm ayarları en dibe vurmanız olacaktır.
Bunlar dışında alternatif bir çözüm yolu yok denebilir.

Ek olarak, günümüz gençliğine göre yaşınız olmasına rağmen çok çok daha düzgün ve anlaşılır bir Türkçe kullandığınız için de teşekkür ederim. :)
Windows Vista'nın bir takım kusurlarının olduğunu duymuştum. Windows 7 Home Basic (64-Bit) işini fazlasıyla görecektir.

Eski sistemlere, Windows 8/Windows 8.1/Windows 10 desteği tamamen kesildi. Ayrıca kendim eski sisteme Windows 10 kuramıyorum çünkü, işlemcide sanallaştırma teknolojisi yok.
Eski sistemden ne zaman bu destek kesildi acaba link verin de görelim? 10 yıllık sisteme kurdum Win 10 sorunsuz çalışıyor.

Eski sistemden ne zaman bu destek kesildi acaba link verin de görelim? 10 yıllık sisteme kurdum Win 10 sorunsuz çalışıyor.
İşlemciniz muhtemelen eski fakat sanallaştırma teknolojisini destekliyor olabilir mi? Benim işlemci Intel Pentium 4 (3 GHZ HT) (90nm)

Bu arada şu konuyu buldum aynı benim yaşadığım sorunun aynısı. Pentium 4 Win10 x64 Kurulmuyor
Bu arada Intel Pentium 4 işlemcisi 64-Bit mimarisini destekliyor.
Ancak adam şans eseri 32-Bit sürümünü kurabilmiş benim sistemde 32-Bit dahil kurulamamakta. Zaten konunun tarihide eski... Şuan en güncel Windows 10'u ne 32-Bit, nede 64-Bit olarak kuramıyorsunuz maleesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı