Pentium G2010 ve GT 730 sistemde Valorant FPS düşmesi

Murqin

Hectopat
Yer
Manhattan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta belirttiğim gibi Valorant'ta FPS düşmesi sorunu yaşıyorum ve ekran kartım NVIDIA GT 730 2 GB GDDR3 ve işlemcim Intel Pentium G2010 işlemciyi i5 3470 olarak değiştirsem FPS droplarımda düzelme olur mu yoksa direkt gidip yeni bir bilgisayar toplamak için mi uğraşmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi Valorant'ta FPS düşmesi sorunu yaşıyorum ve ekran kartım NVIDIA GT 730 2 GB GDDR3 ve işlemcim Intel Pentium G2010 işlemciyi i5 3470 olarak değiştirsem FPS droplarımda düzelme olur mu yoksa direkt gidip yeni bir bilgisayar toplamak için mi uğraşmalıyım?

İllaki bir düzelme olur ancak seni tatmin eder mi bilmem. Bende i3-2100 GT730 ile Low grafiklerde Valorant oynuyorum 80-90 FPS civarı oluyor. Sende de öyle olur aşağı yukarı.

İllaki bir düzelme olur ancak seni tatmin eder mi bilmem. Bende i3-2100 GT730 ile Low grafiklerde Valorant oynuyorum 80-90 FPS civarı oluyor. Sende de öyle olur aşağı yukarı.
benim bakış açım profesyonel açıdan 60'a sabitleyip arkama yaslanıp oyunumu oynayabilecek isem yapacağım bu upgrade'i çünkü 60'tan sonrası benim monitörümün bana yaşatabilceği bir durum değil 60 hz çünkü

Su an aldığın ortalama FPS ve drop girdiğinde kaça düştüğünü yazarsan tahminde bulunabilirim.
60'a sabitlediğimde 1'e inip oyunu bir kaç saniyeliğine donduruyor bu durum normalde de 100'e çıkıyorsa bile oluyor bu durum msi afterburner sonuçlarına göre valorantta darboğaz söz konusu ekran kartı %60 işlemci %100

Yeni konular

Geri
Yukarı