Philips 276E8VJSB/00 monitör alınır mı?

Bugün aldım ürünü. Gerçekten muazzam. Hem çok estetik hem çok kaliteli malzeme. Görüntüye zaten söylenecek söz yok. Elbette çok daha iyileri vardır fakat ₺2,000 altında, sıfır olarak benzersiz bir ürün. Umarım uzun seneler sorun çıkartmaz. Çok teşekkürler hocam.
Nereden aldınız hocam?
Liste üzerinde evet benim bahsettiğim GT635M de 2560x1600 destek veriyor.

Ancak şöyle bir durum var.
HDMI çıkısını dahi grafik işlemcisini seçsem bile 1920x1080p üzerini vermiyor.

Nvidia sürücüleri ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum.

Cihaza yakında format atıp temiz kurulum yapacağım. Güncel durumda bilgi aktarımı yaparım.

2K bir monitör almak istiyorsan en azından cihazını götür ve test ederek al teshir ürünlerde bakarak.

4K çözünürlüğü kesinlikle unut.
Haklısın hocam 4k yı unutuyorum :D

@Mevlüt Çetinkaya şu an ki incelemeniz nedir, memnun musunuz? Monitörün Adobe RGB değerlerini internetten yanlış bulduğum için basılı herhangi bir iş yaptığınızda bariz farklar görünüyor mu?

Ben de Philips dahil 4 marka arasında kaldığım ve en sonunda işi içinden çıkamadığım için bu modeli almaya karar verdim. Viessonic VP2768 ile bunun arasında kalmıştım.

Sizin geri dönüşünüze bağlı olarak direkt bunu alacağım artık.

@Mevlüt Çetinkaya şu an ki incelemeniz nedir, memnun musunuz? Monitörün Adobe RGB değerlerini internetten yanlış bulduğum için basılı herhangi bir iş yaptığınızda bariz farklar görünüyor mu?

Ben de Philips dahil 4 marka arasında kaldığım ve en sonunda işi içinden çıkamadığım için bu modeli almaya karar verdim. Viessonic VP2768 ile bunun arasında kalmıştım.

Sizin geri dönüşünüze bağlı olarak direkt bunu alacağım artık.
LG 27UL550-W modelini incelediniz mi? Pivot özelliği ve standı gerçekten çok güzel. Görüntüsü de bir o kadar.
*Kullandığım model

LG 27UL550-W modelini incelediniz mi? Pivot özelliği ve standı gerçekten çok güzel. Görüntüsü de bir o kadar.
*Kullandığım model.

Sadece LG değil, bu 1 haftalık süreçte tüm profesyonel ve yarı profesyonel monitörlere baktım. Biraz araştırma delisiyim, içime yatmadan seçemiyorum.

Araştırmadan alacağım monitör markaları ASUS, Dell ve LG idi. Araştırma sonucu gördüm ki maalesef Türkiye'de yurt dışındaki gibi satış sonrası teknik servis başarılı değil. Google yorumları, diğer şikayet sitelerine baktığımda bu markalarla ilgili binlerce çözülememiş şikayet var. ASUS'un kronik arızaları, teknik servis yetersizliği, Dell'in yine teknik servis yetersizliği ve garanti kapsamı dışındaki sorun çözme kapasitesi, LG'nin de benzer sıkıntıları göstermesi sebebiyle vazgeçtim. Teknoloji şans işi evet, bir şey de olmayabilir ama 4.000-5.000 TL'lik parayı riske atmaya hiç değmez.

Bu yüzden Philips, BenQ ve Wiewsonic üzerinde seçimimi daralttım. ViewSonic'le alakalı yeterli bilgi bulamadığım için de bu Philips'i alacağım sanırım.

Sadece LG değil, bu 1 haftalık süreçte tüm profesyonel ve yarı profesyonel monitörlere baktım. Biraz araştırma delisiyim, içime yatmadan seçemiyorum.

Araştırmadan alacağım monitör markaları ASUS, Dell ve LG idi. Araştırma sonucu gördüm ki maalesef Türkiye'de yurt dışındaki gibi satış sonrası teknik servis başarılı değil. Google yorumları, diğer şikayet sitelerine baktığımda bu markalarla ilgili binlerce çözülememiş şikayet var. ASUS'un kronik arızaları, teknik servis yetersizliği, Dell'in yine teknik servis yetersizliği ve garanti kapsamı dışındaki sorun çözme kapasitesi, LG'nin de benzer sıkıntıları göstermesi sebebiyle vazgeçtim. Teknoloji şans işi evet, bir şey de olmayabilir ama 4.000-5.000 TL'lik parayı riske atmaya hiç değmez.

Bu yüzden Philips, BenQ ve viwesonic üzerinde seçimimi daralttım. ViewSonic'le alakalı yeterli bilgi bulamadığım için de bu Philips'i alacağım sanırım.
Haklısınız. Ben LG monitörümü amazon üzerinden aldım. 4 defa iade ettim. Ölü piksel çıktığı için. Amazon sağolsun bir kere bile sıkıntı çıkarmadı. Hatta 5. yi alırken ürün fiyatı yükselmişti önceki fiyattan verdiler bana :D Şuan monitörü alalı 4 ay geçti ölü piksel var mı diye kontrol etmeye korkuyorum pek yanaşmıyorum ama altı üstü 2.250 TL ye aldım 4.000-5.000 civarı bir mebla ödemedim.

Haklısınız. Ben LG monitörümü Amazon üzerinden aldım. 4 defa iade ettim. Ölü piksel çıktığı için. Amazon sağ olsun bir kere bile sıkıntı çıkarmadı. Hatta 5. yi alırken ürün fiyatı yükselmişti önceki fiyattan verdiler bana :D şu an monitörü alalı 4 ay geçti ölü piksel var mı diye kontrol etmeye korkuyorum pek yanaşmıyorum ama altı üstü 2.250 TL'ye aldım 4.000-5.000 civarı bir mebla ödemedim.

Çeşitli komplo teorileri var. LG'nin ve Dell'in satılamayan, sıkıntılı üretimi olan modelleri Türkiye'ye yolladığına dair. Dell zaten satış sonrası hiçbir şekilde muhatap olmadığı, direkt koç Sistem'e yolladığı için o şekilde bir rahatlığı var. LG'de bayiilerle muhatap olunuyor, üretimden kaynaklansa da klasik kullanıcı hatası diyorlar. ASUS zaten yerli kullanıcılar tarafından sürekli eleştiriliyor.

Ben yabancı forumlarda ve Discord üzerinden yabancı tasarımcılara sordum. Dell alsana LG alsana ne uğraşıyorsun diyor çoğu. Bilmiyorlar buradaki problemleri.

*Kullandığım model

Bahsettiğiniz model benim monitör aldığım dönemde satışı yoktu. Sonrasında bir adet teşhir olarak gördüm. İlk bakışlarda hoş görünüyor. Ancak renk ve doygunluk kıyaslamasında bir tık geride kaldığını gördüm kullandığım modele göre.
Bana göre tek artısı FreeSync özelliği ve vesa desteği.

Bu yorumundan sonraki yorumları okudum. Bundan kaynaklı aşağıdaki yorumları yapmadan geçmeyim dedim.
Ülkemizdeki en rezalet servis MSI markasına ait.
Arkasından yazıcı ve baskı makineleri olarak ise EPSON'un Türkiye yapısı da rezalet durumda. Adamların bir gram bilgisi yok ama 10,15 yıldır işin içinde olduklarından bahsediyorlar.
LG ve Dell ne durumda bilmiyorum. Ancak çok fazla şikayetleri var bundan haberdarım. Şikayet konularının hemen hemen hepsi aynı durumda olduğundan gelişim olmadığı çok açık.

Ülkemizdeki an başarılı servis desteği Samsung ve Asus kesinlikle.
Asus monitör aldığımda ve yaşadığım sorunlardan kaynaklı servis sürecinde gerçekten çok ilgili olduklarını göstermişlerdi. Ekran kartı servis süreçleri dahi yaşadım CW sorunu yüzünden. MSI CW sorununu kusurlu ürün sınıfına sokmazken Asus sokuyor olması gerektiği gibi.

Asus SMS Infocomm Teknoloji Servis Ltd. Şti.
Adres : Altınşehir, Alemdağ Cd No:704 D:B, 34775 Ümraniye/İstanbul

Bu konumdaki servis noktasının çalışması gerçekten çok iyi. Ürün kabul noktasından tut arkadaki çalışanlara kadar gerçekten iyiler bana göre. Baya oldu servis merkezine gitmeyeli. Bu saatten sonra da ne olursa olsun işimiz düşmesin selam vermek dışında. :)

@Mevlüt Çetinkaya ben sizin kullandığınız Philips'i alacağım bugün. Artık daha fazla araştıramayacağım. Siz alalı 1 seneye yaklaşmış, nasıl memnun musunuz, artıları eksileri nelerdir, monitörden prova alıp baskı yaptırdınız mı, kalibrasyonu nasıl vs?

Geçen bir konunuzu daha okudum, LoL haritası falan kalmış ekranda, ne gibi sıkıntıları oldu başka?

Ayrıca son dakika 272P7VPTKEB modelini de gördüm, benzer özelliklere sahip, biraz daha pahalı tabi. Fakat ergonomisi çok daha başarılı. Artık bugün karar vereceğim.

Teşekkürler.

Philips 276E8VJSB/00 model monitörü yaklaşık iki ay civarı takip ediyorum.
Stokları bir ara bitmişti. Bir haftadır tekrar satışta ve şu an indirimde bu ürün. Bu nedenle fırsatı kaçırmadan ve stokları bitmeden alma niyetim var.

Philips markasının monitör için servis yapısını ve desteğinin ne durumda olduğunu bilmiyorum.
Bu nedenle size danışmak istiyorum. Philips servisi monitör üzerinde desteği ne durumda. Ölü piksel ve IPS panelden kaynaklı sorunlara karşı verdiği destek ne durumda olduğunu bilen arkadaşlar sahip olduğu bilgiyi yazmasını rica ediyorum.

Bunun dışında Philips 276E8VJSB/00 monitör için açıklayıcı bir kaynak yok inceleme olarak. Özelliklerine ve tanımına dayanan yazılar ve birkaç tane yabancı video içeriği mevcut.
Philips 276E8VJSB/00 monitör hakkında bilgisi olan varsa yazmasını rica ediyorum.

Bu monitör Vatan Bilgisayar gibi mağazası bulunan satıcılarda satışı yok veya ben bulamadım.
Almayı düşündüğüm site Hepsiburada.com olacak satıcı olarak.

Ölü piksel çıkma, ışık sızması durumu beni çok tedirgin ediyor marka desteğinin ne durumda olduğunu bilmediğim için.

Önemli bir nokta ise 2018 üretimi olan bir ürünün neden inceleme videoları hala gelmemiş olabilir.
Yukarıda vermiş olduğum link üzerinde Technopat üzerinde tanıtım haberi verilmiş. Liste üzerinde alınabilir olan bir ürün olmasına rağmen neden inceleme videosu çekilmemiş anlamıyorum.

Tüm bu durumlara rağmen bu monitörü sizce almalı mıyım?
Philips markasına güvenmeli miyim?

@Ali Güngör @Recep Baltaş @Oreki @Pantheon @Jira @FrontPage.
3 gün önce sipariş verdim 144hz 1ms diye aldık. Bugün teslim aldım. Sistem ayarlarında 60 hz olarak gösterdi. Ürünü geri iade edicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı