PlayStation 5 ekran kartı hangi kartla denk?

NVIDIA tarafında 2080 Super, AMD tarafında 5700XT'ye eşit.
Series X daha güçlü. Bu farkı ilerleyen senelerde görürüz.
Kağıt üstünde bir tık daha güçlü, ancak bunun gerçek hayatta yansıdığını pek göremedik. Aksine, bazı oyunlar Series X'te daha düşük karehızında ve daha fazla tearing ile oynanıyor.
Bknz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tartıştığınız konuya gelirsek, oyundan oyuna değişir bu özellik. Örneğin COD Cold War.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda görüldüğü gibi RTX kapalı 1080P 120 FPS yakın değerler veriyor fakat iş RTX'e gelince 60 FPS gibi bir değerde oynuyorsun. 4K istersen de RTX ile beraber 30 FPS'ye düşüyor oyun. Ben zaten 4K ayarlarda RTX açık 60 FPS oynanmaz diye tahmin ediyordum ve böyle de oldu maalesef.

Merhabalar, yakında PlayStation 5 alacağım ve en çok merak ettiğim şeylerden biri PlayStation ekran kartı günümüzdeki hangi ekran kartıyla denk? Bir de merak ettiğim bir şey daha var; ben yurtdışından alacağım sizce 4.700TL'yi hak ediyor mu?
4700 e aldın diyelim en ucuz oyun 500 TL cod war 3 720 TL, sols rmake 620 TL, yılda kaç oyun oynuyacaksan series X +game pass al içinde ea play de var, gold üyeliği ayda 45 TL yıllık maliyeti 1 ps 5 oyun fiyatı

Geri
Yukarı