PlayStation 5 mi, Xbox Series X mi?

Olgun Pehlivan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi şöyle ki ya PS5'ya Xbox Series X alacağım. PC sahibi değilim. Normalde One X var memnundum Xbox'tan devam edecektim fakat PS'ye Game Pass gibi bir sistem geldi duymuşsunuzdur o kafamı karıştırıyor. Birçok exclusive oyun eskiler tabii, ve başka oyunlar da ekleniyor o sisteme. Tabii ki Game Pass gibi çıktığı gün gelmeyecek hiçbir oyun fakat illa bir süre sonra gelir diye düşünüyorum, Game Pass çeşitliliğini yakalaması da uzun sürer gibime geliyor. Demem o ki sizce Game Pass'le devam mı edeyim ve Microsoft bir sürü stüdyo satın aldı biliyorsunuz onların oyunları da ilk günden gelecek Game Pass'e, yoksa PS alıp onun sisteminden mi yararlanayım? Çıkan exclusive oyunların hiçbirini alamam yüksek ihtimal 1000 TL olmaya başladılar çünkü. PS alırsam daha az oyun oynayabilecekmişim gibi geliyor.

Şöyle bir seçenek de var PS alıp sömürüp satıp Xbox geçebilirim, fakat yurt dışından getirteceğim ve ikinci el olacak yüksek ihtimal. Satarken sorun çıkartır mı sizce?

Son düzenleme:
Hocam Game Pass çok çeşitli oyunlara sahip lakin son zamanlarda çöp oyunlar dışında bir şey eklenmiyor. Genel olarak konsolların güçleri aynı zaten, PS5 için çıkacak net exclusive oyunlar var. Eğer bütçeniz yetiyorsa bence PS5 daha iyi bir tercih olur. Game Pass'te Forza ve Indie oyunlar dışında başka bir şey yok bu aralar dediğim gibi.

Hocam Game Pass çok çeşitli oyunlara sahip lakin son zamanlarda çöp oyunlar dışında bir şey eklenmiyor. Genel olarak konsolların güçleri aynı zaten, PS5 için çıkacak net exclusive oyunlar var. Eğer bütçeniz yetiyorsa bence PS5 daha iyi bir tercih olur. Game Pass'te Forza ve ındie oyunlar dışında başka bir şey yok bu aralar dediğim gibi.

Aslında yazdığım gibi PS5 alıp sömürdükten sonra Xbox Series X geçebilirim, ama konsolu yurt dışından ikinci el getirteceğim dediğim gibi garantisi de bitmiş olur. Sıkıntı olur mu sizce?

Xbox almalısınız bana göre. PS5'e kıyasla size daha fazla imkan sunuyor. Özel oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz ona göre. PS5 alıp Xbox'a geçecekseniz bazı oyunları tekrar satın almanız gerekecek.

Arkadaşlar şimdi şöyle ki ya PS5'ya Xbox Series X alacağım. PC sahibi değilim. Normalde One X var memnundum Xbox'tan devam edecektim fakat PS'ye Game Pass gibi bir sistem geldi duymuşsunuzdur o kafamı karıştırıyor. Birçok exclusive oyun eskiler tabii, ve başka oyunlar da ekleniyor o sisteme. Tabii ki Game Pass gibi çıktığı gün gelmeyecek hiçbir oyun fakat illa bir süre sonra gelir diye düşünüyorum, Game Pass çeşitliliğini yakalaması da uzun sürer gibime geliyor. Demem o ki sizce Game Pass'le devam mı edeyim ve Microsoft bir sürü stüdyo satın aldı biliyorsunuz onların oyunları da ilk günden gelecek Game Pass'e, yoksa PS alıp onun sisteminden mi yararlanayım? Çıkan exclusive oyunların hiçbirini alamam yüksek ihtimal 1000 TL olmaya başladılar çünkü. PS alırsam daha az oyun oynayabilecekmişim gibi geliyor.

Şöyle bir seçenek de var PS alıp sömürüp satıp Xbox geçebilirim, fakat yurt dışından getirteceğim ve ikinci el olacak yüksek ihtimal. Satarken sorun çıkartır mı sizce?

Hocam bence Series X

Xbox Series X al, PS2 ve PS2'den eski bütün oyunları ücretsiz oyna. Game Pass de geniş zaten. Playstation kapalı kutu. Sırf Exclusive için almam ben. PS4'te oynayacak oyun bulamıyordum Exclusive harici. PS3 ve PS2 dönemindeki Exclusive olayı bitti. Artık kolay kolay fazla Exclusive olmaz.

PS Plus Deluxe ile PS5 çok daha mantıklı Game Pass'den açık ara daha kaliteli.

One X'i satıp 2.el PS4 Pro alın. Ana bütçe ile Series X'e geçin. PS5'in şimdilik oynamaya değer bir Exclusive'i yok. Olanlar da PS4'e çıktı zaten. PS Plus extra veya Deluxe ile çoğunu oynayıp Xbox'ta kaldığınız yerden devam edersiniz.

Geri
Yukarı