PlayStation 5 satılıp Xbox Series X alınır mı?

Exclusive seviyorsan sıkı bir Xbox fanı olarak sana PlayStation'da kalmanı öneririm. Eğer ben zaten oynayacağımı oynadım daha ekonomik ve rahat bir şekilde oyun oynamak istiyorum dersen Xbox Series X tavsiye ederim. Bu nesilde PS5'de coil whine, ısınma gibi donanımsal sorunlar vardı. Xbox Series X ise çıktığı ilk ay optimizasyon hariç donanımsal olarak sorunsuz çıktı tabii bazı kullanıcılarda konsolun kapanıp açılmama gibi sorunları oluyordu ama o sorun düşük çözünürlük modunda konsolu başlatınca düzeliyordu direkt olarak. Soğutma, arayüz, medya uygulamaları, donanımsal güç gibi konularda Xbox Series X açık ara önde. Ama dediğim gibi exclusive seviyorsan PS5'de kal. Elder Scrolls 6 gibi oyunlar gelecek lakin PS tarafında da God of War gibi bir seri halen popülerliğini koruyor ve serinin devam oyunları gelmeye devam edecek. Exclusive oyunları bir kere gözden çıkardıysan Xbox Series X alablirsin ki çoğu PS4 kullanıcısı bu nesilde Xbox'a geçti.

Benim için Elder Scrolls 6 kesinlikle God of War'ın önünde bir oyun. Benim sorunum oyun almak değil çünkü birçok taktik biliyorum. Asıl sorunum konsolu sat sonra Xbox al yapmaya değer mi ve grafikler cidden fark ediyor mu? Diye düşünüyorum. Upscale oyun oynamak yerine gerçek bir 4K deneyimi yaşamak isterim. Benim ana makinem bir konsol olacak eğer bilgisayar kullansaydım kesinlikle güç benim için önemsiz kalırdı.

Hayır, bana kalırsa oyunlardaki ufak grafik-performans farkları, ileride çıkacak olan GoW2, TLoU 3, Horizon Forbidden West gibi oyunlardan ve nice exclusivelerden mahrum kalmaktan daha önemli değil.

Özellikle de az sayıda oyun oynuyorsanız ve exclusiveleri seviyorsanız, bence değiştirmeyin konsolunuzu.

Benim için Elder Scrolls 6 kesinlikle God of War'ın önünde bir oyun. Benim sorunum oyun almak değil çünkü birçok taktik biliyorum. Asıl sorunum konsolu sat sonra Xbox al yapmaya değer mi ve grafikler cidden fark ediyor mu? Diye düşünüyorum. Upscale oyun oynamak yerine gerçek bir 4K deneyimi yaşamak isterim. Benim ana makinem bir konsol olacak eğer bilgisayar kullansaydım kesinlikle güç benim için önemsiz kalırdı.
Öncelikle giriş seviyesi bir bilgisayarınız olduğunu belirtmişsiniz. Konsollar çıktıkları jenerasyon boyunca oyun oynatmak için tasarlanırken bilgisayarlarda böyle bir gerekçe yok haliyle konsola göre ömürleri daha kısa oluyor. Ki ben zaten giriş seviyesi bir bilgisayarı olan kişilere öncelikli olarak Xbox öneriyorum. Perfonmans kısmında öyle dudak uçuklatacak bir fark yok. XSX daha önde ama bunu bilmenizde fayda var. Grafikler oyundan oyuna fark ediyor. Bunun karşılaştırmalarını pek izlemedim ama AC Valhalla konsollara ilk çıktığında PS'de daha iyi optimize edilmişti ve Xbox'a göre bir nebze daha iyi görünüyordu. Xbox'da belki güncellemeler ile çözülmüştür bu olay. Üst düzey bir bilgisayarınız olsaydı kesinlikle PS'de kalmanızı önerirdim ama giriş seviyesi bir bilgisayarınız var ve AAA oyunlarda yavaştan nefesi kesilmeye başlamış bile. Elder Scrolls hayranısınız ve PS özel oyunlarını gözden çıkartmışsınız o halde Xbox'a geçmemeniz için bir neden yok.

Xbox oyunları zaten çerez. Geçmek için hiçbir sebep yok. Sırf oyunları için düşünürsek bilgisayardan oynarsınız onları.

Yine söylüyorum benim bilgisayarım 1650 Ti GPU bulunduruyor. PS5'te gördüğüm 4K sonrası 1080p en düşük ayarda oyun oynamak istemiyorum. Xbox Series X ile PC aynı zevki de vermiyor. Benim için iki seçenek var: PS5'ya da Xbox SX. PC benim için ödev ve CS:GO makinesidir.
Öncelikle giriş seviyesi bir bilgisayarınız olduğunu belirtmişsiniz. Konsollar çıktıkları jenerasyon boyunca oyun oynatmak için tasarlanırken bilgisayarlarda böyle bir gerekçe yok haliyle konsola göre ömürleri daha kısa oluyor. Ki ben zaten giriş seviyesi bir bilgisayarı olan kişilere öncelikli olarak Xbox öneriyorum. Performans kısmında öyle dudak uçuklatacak bir fark yok. Xsx daha önde ama bunu bilmenizde fayda var. Grafikler oyundan oyuna fark ediyor. Bunun karşılaştırmalarını pek izlemedim ama AC Valhalla konsollara ilk çıktığında PS'de daha iyi optimize edilmişti ve Xbox'a göre bir nebze daha iyi görünüyordu. Xbox'da belki güncellemeler ile çözülmüştür bu olay. Üst düzey bir bilgisayarınız olsaydı kesinlikle PS'de kalmanızı önerirdim ama giriş seviyesi bir bilgisayarınız var ve AAA oyunlarda yavaştan nefesi kesilmeye başlamış bile. Elder Scrolls hayranısınız ve PS özel oyunlarını gözden çıkartmışsınız o halde Xbox'a geçmemeniz için bir neden yok.

Şimdi bakabildim. Çok haklısınız. Siz peki önceki nesil PS4 mü kullandınız Xbox One mı? Şimdi Showcase izledim çok fazla Game Pass oyunu bizi bekliyor. Cezbetti beni. Çok garip bir olay ya bu nesil bizi iyice kararsızlığa sürüklediler.

Son düzenleme:
Pek bir grafik farkı olmaz ancak Xbox çok daha rahat geliyor bana. Ps5 oyunlarını ucuza getirmek için uğraşmak gerekiyor kardeşlik ve takas gibi şeylerle. Ama Gamepasste tıklıyorum ve iniyor. Sony çok kaliteli oyunlar yapıyor ancak sırf bu oyunlar için PS5 alınmaz diye düşünüyorum, özellikle bugün olan sunumdan sonra.

Yine söylüyorum benim bilgisayarım 1650 Ti GPU bulunduruyor. PS5'te gördüğüm 4K sonrası 1080p en düşük ayarda oyun oynamak istemiyorum. Xbox Series X ile PC aynı zevki de vermiyor. Benim için iki seçenek var: PS5'ya da Xbox SX. PC benim için ödev ve CS:GO makinesidir.

Şimdi bakabildim. Çok haklısınız. Siz peki önceki nesil PS4 mü kullandınız Xbox One mı? Şimdi Showcase izledim çok fazla Game Pass oyunu bizi bekliyor. Cezbetti beni. Çok garip bir olay ya bu nesil bizi iyice kararsızlığa sürüklediler.
Hocam bir tek PS3 kullandım. Bu nesil Xbox Series X'e geçiş yapacağım ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı