PlayStation 5 ve Xbox Series X

E hocam sen zaten PS5 istiyorsun. Yapabileceğim birşey yok. Alıyorsan PS5 al o zaman.
Benim sorduğum soruya cevap vermemişsiniz ki hocam. Ben işin teknik boyutunu sormuştum siz servisler üzerinden kıyas yapmışsınız.
İkisi de nesil sonuna kadar aynı performansı gösterecek, biri diğerinden daha güçlü diye tercih etmek mantıksız olur. Asıl tercih nedenlerinde Xbox'ın avantajları; Gamepass üyeliği ile birlikte konsolu alır almaz hiç oyun almadan birçok oynanabilir oyunun olması. PS5 avantajları ise başka platformda oynayamayacağın Microsoft'a göre çok daha kaliteli exc. Oyunlar ve yeni nesilde sabit 60 FPS ve SSD dışındaki en önemli devrim olan dualsense. Ben oyun fiyatlarını dezavantaj olarak görmüyorum, devamlı indirim var ve kardeşlikle yarı fiyatına alınıyor zaten oyunlar. O da olmadı kutulu oyun takası yapabilirsiniz.

Oyun fiyatları gerçekten cep yakıyor, ama Türkiye'de özellikle PlayStation platformunda kutulu takas çok mantıklı oluyor, Xbox tarafında ise bu tür işlere gerek kalmıyor; adamlar zaten yapıyor yapacağını :)

Hocam konsolların teknik olarak karşılaştırmaya gerek yok bence sonuçta ikisi de oyunları sorunsuz oynatabiliyor. Önemli olan hangisi sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak.

Benim sorduğum soruya cevap vermemişsiniz ki hocam. Ben işin teknik boyutunu sormuştum siz servisler üzerinden kıyas yapmışsınız.

Oyun fiyatları gerçekten cep yakıyor, ama Türkiye'de özellikle PlayStation platformunda kutulu takas çok mantıklı oluyor, Xbox tarafında ise bu tür işlere gerek kalmıyor; adamlar zaten yapıyor yapacağını :)
Zaten attığım ekran görüntüsünde teknik özellikler var. Daha ne yapacağım?

Arkadaşlar 1 hafta içerisinde bu iki konsoldan birini almak istiyorum, açık konuşmak gerekirse PS4'den Xbox Series X'e geçmeyi düşünüyordum. Başlıca nedeni ise özellikle GPU sunun daha güçlü olmasıydı.
Fakat donanımhaber forumlarında ki PlayStation fanboy larının seriesx gerçek RDNA2 değil, Series X oyunlarda daha düşük performans veriyor (oyun testleri maalesef böyle) demesi üzerine konsoldan soğudum.
Ve tam tersine o kişiler PlayStation5'in series X'ten daha güçlü olduğunu yazıyor.
Donanımdan anlayan kişilerden yardım bekliyorum, hangi karar daha iyi olacaktır; ya da ikisi de aynı seviyede mi gidecektir? Bu konsollardan ikisinden birini seçsem pişmanlık yaşar mıyım?
@Ali Güngör @Recep Baltaş
Hocam gerçekten burada iki detay önemli 1.si Oyunlara verebileceğin para 2. İki konsolun özel oyunlarından hangisini daha fazla beğeniyorsun. O küçük CPU farkına bakma optimizasyon durumu Sony tarafında daha güçlü ve de 8K oyunculuk tam hayatımıza girene kadar bir fark yaratacağını düşünmüyorum

Xbox'ın 2K monitör desteklemesi ve monitörlerin FPS oyunlarda avantaj sağlamasıda tercihin Xbox tarafina kaymasını sağlayabilir. Dualsense ayrı bir hikaye. Kararı verdirecek olan oyunlar, hangisinin oyunları size sıcak geliyorsa onu tercih etmeliyiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam gerçekten burada iki detay önemli 1.si Oyunlara verebileceğin para 2. İki konsolun özel oyunlarından hangisini daha fazla beğeniyorsun. O küçük CPU farkına bakma optimizasyon durumu Sony tarafında daha güçlü ve de 8K oyunculuk tam hayatımıza girene kadar bir fark yaratacağını düşünmüyorum
Aynen öyle, güç için konsol almak saçmalıktır. Ben Game Pass sebebiyle Xbox tercih ettim. 2021'de yurtdışından PS5 getirtmeye çalışacağım çünkü 2021'de çıkacak oyunlar mükemmel.

Geri
Yukarı