POCO X3 Pro 8/256 şarj hızlı gidiyor

efexdemirbağ

Centipat
Daha fazla  
Merhaba POCO X3 Pro 8/256 telefonumda son 6 gündür bir anormallik hissediyorum. Telefon daha 2 aylık ve son günlerde şarjının hızlı düştüğüne inanıyorum. Bazen oyun oynarım bazen sosyal medya bakarım ve orijinal şarj aletini kullanıyorum. Niye böyle oldu? Bayağı uygulama sildim bir etki etmedi geceleri uçak modunda ve Wi-Fi kapalıyken hiç şarj düşüşü olmuyor ama normal kullanımda hızlı bir düşüş olduğunu düşünüyorum. Sizce bunun nedeni nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-09-16-46-58-481_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-05-09-16-46-58-481_com.miui.securitycenter.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_2022-05-09-16-47-07-870_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-05-09-16-47-07-870_com.miui.securitycenter.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 73
  • Screenshot_2022-05-09-16-47-14-709_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-05-09-16-47-14-709_com.miui.securitycenter.jpg
    35,7 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba POCO X3 Pro 8/256 telefonumda son 6 gündür bir anormallik hissediyorum. Telefon daha 2 aylık ve son günlerde şarjının hızlı düştüğüne inanıyorum. Bazen oyun oynarım bazen sosyal medya bakarım ve orijinal şarj aletini kullanıyorum. Niye böyle oldu? Bayağı uygulama sildim bir etki etmedi geceleri uçak modunda ve Wi-Fi kapalıyken hiç şarj düşüşü olmuyor ama normal kullanımda hızlı bir düşüş olduğunu düşünüyorum. Sizce bunun nedeni nedir?
Ekran tazeleme hızını düşürüp durumu kontrol edebilirmisiniz.

Baktım ama o kadar etkileyecek uygulama yok yani az az baktığım uygulamalar var genellikle ve anlayamadım son 6 gündür böyle.
Ekran çözünürlüğün muhtemelen 144 veya 120. Her neyse. O fazla pil tüketmesini sağlıyor. Ekranın bu kadar tüketmesinin sebebi bu.
Ne yazık ki 60 ta.
Yanlış kişiyi cevaplamışım hz i şu anda 60 da ve 2 aydır 60 da kullanıyorum.
Net bir çözüm varsa yazabilir misiniz? Çünkü artık gerçekten sıkmaya başladı 6 gündür böyle birşey yoktu herşey bir anda oldu hızlı tüketmeye başladı

Son 1 haftadır benim x3 pro da öyle. TikTok, Clash Royale vb. oynarken bile aşırı ısınıp aşırı hızlı batarya yiyor.

Son 1 haftadır benim x3 pro da öyle. TikTok, Clash Royale vb. oynarken bile aşırı ısınıp aşırı hızlı batarya yiyor.
Acaba MIUI 13 ten olabilir mi? Çünkü ilk zamanlarda yani ilk güncellediğimde sıkıntı yoktu ama o zaman pil de kalan saat 46 saatten 29 saate düşmüştü. Yeni güncelleme ile bunu düzeltmeleri lazım acilen.

MIUI 13 rezilliğinden başka bir şey değil. 12.5.1'den beri hangi sürüme geçtiysem downgrade yaşadım. Yakında telefonu fırlatmamak için üşenmeyip 12.5.1'e geri geçeceğim. Poco X3 Pro 6/128 kullanıcısıyım ben de.

Geri
Yukarı