Powercolor HD 6870 Aşırı Isınma Problemi

ShoveN

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar yine ben
Ekran kartımın aşırı ısınmasından dolayı çok rahatsız oluyorum. 2-3 Sefer konu açtım öneriler geldi gelmesine fakat hiçbiri bir işe yaramadı. Bende son olarak bir videoya çekmek istedim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda bir elimle kamerayı tutarken diğer elimle oyunu oynamaya çalışıyordum kusurumu hor görün
Benim yakındığım dert şu;
Ekran kartım artık eskisi gibi soğuk çalışmıyor önceden lol falan oynarken maksimum 65 derece görüyordu. Lolu bıraktığımdan dolayı tekrar girip test edemedim fakat gta 4 watch dogs tarzı oyunlar indirdim oynamaya başladım. Ve oynarkende ekran kartı ısısının kasanın kapağı açık iken 80-85 kasanın kapağı kapalı iken 92-98 derece arasında gidip geldiğini gözlemledim. Yani tamam kasanın kapağı açık olucna 10 derece ısı farkı yaşanıyor fakat ekran kartımın 5 dakika gibi kısa bir sürede 85 dereceye çıktığını görmek pekte olumlu bir şey olamaz herhalde. Ekran kartımın termal macununu yeniledim, bir güzel soğutma sistemini falan her şeyini temizledim fakat bir işe yaramadı. Yine aynı derecelerde dolaşıyordu. Bu seferde virüs vardır diyerek format attım yine bir şey değişmedi. Ekran kartımda acaba bir şey yandı mı? Yanarsa bu yüzden yüksek sıcaklıklara ulaşır mı? Ekran kartı neden bu kadar yüksek sıcaklıklara ulaşıyor? Bu ısılar normalmidir? Anormalse ne yapmalıyım? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Fan yüzdesi otomatik 85 88 arasında dolaşıyor 100 yapmayı denedim yine bir şey farketmiyor en fazla 1 2 derece düşüyor

Öncelikle tavsiyem Bios güncelleme ve ekran kartı güncelleme yapmanız.
Ve görüldüğü üzere kasa yan kapağı açık bunu önermem tozu içine toplamış olursunuz. Güncelleme yaptıktan sonra sorun hala devam ediyor ise termal
Macun değişikliği yapabilirsiniz.

Öncelikle tavsiyem Bios güncelleme ve ekran kartı güncelleme yapmanız.
Ve görüldüğü üzere kasa yan kapağı açık bunu önermem tozu içine toplamış olursunuz. Güncelleme yaptıktan sonra sorun hala devam ediyor ise termal
Macun değişikliği yapabilirsiniz.

Yazdıklarımı okumamışsınız galiba termal macunu yeniledim bios en son sürümünde.

Fanın rpm'si 0 gözüküyor videoda. Fanı dönüyor mu? Kasa ve psu modelini yazar misiniz? Kasada fan göremedim arkadaşım birde. Bi kere o kasanın önünde en az bir fan olmalı. Arkada ekzos fanı yerinde de fan olmalı. Üste ızgara varsa birtanede üste takmalısın. Kasanın kapağında fanları taktıktan sonra kapatmalısın.

Powercolor ile hiç bir alakası yok. Klasik Xigmatek kasası. Boşuna Zalman Z3 Plus alın demiyoruz forumda. Yeni fan veya fanlar takıp öyle deneyin. Ayrıca kasanın kapağı daima kapalı dursun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı