Çözüldü Pozitif teknolojiden alınan MacBook Air Yamuk

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SamedDX

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar belki önceki konumu görmüşsünüzdür. Bana ilk gelen MacBook Air'de hoparlör sıkıntısı vardı pozitif teknolojiye gönderdim sağ olsun hızlıca değişim yaptılar. Tam sevindim MacBook kullanmanın keyifini yaşayacağım dedim ki cihazın sol ön ayağının yere tam temas etmediğini gördüm. Bu sorunun kronik olduğunu biliyorum o yüzden ilk aldığım cihazı denemiştim tamamen düz duruyordu. Benim MacBook'um çok fazla (diğer sorun yaşayan arkadaşlar kadar )yamuk değil ama çok rahatsız edici. Videosunu izleyip kişisel yorumlarınızı yaparmasınız sizce ikinci kez değişim yaparlar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bugün yeni cihazım elime geldi. Yamukluk yok denecek kadar azdı ben de yamuk olan tarafı hafif masanın dışına doğru koyup hafiften esnettim. Yamukluk yok denecek kadar az denediğim yüzlerin yüzde doksanında cihaz sallanmıyor bile bazı yüzeylerde de çok hafif sallanıyor (sadece karşı çapraza bastırınca).Tornavida sipariş ettim. Bazı insanlar alt kapak vidalarını gevşetip masaya koyup hafiften esnetip geri sıktıklarında sorunu çözmüş bir de onu deneyeceğim. Sıkıntı yok denecek kadar az durumda şu an düzelmezse de umursamayacağım bir seviyede.
Hepinize bu süreçte bilgi alışverişinde bulunduğunuz için teşekkür ediyorum.
İyi forumlar.
Hocam burada kendini ricada bulunuyormuş gibi bir durumda görme, ilk aldığın cihaz böyle olsaydı değişim istemez miydin? Apple tarafından kusur sayılmıyorsa değişim yapacaklarını sanmıyorum ancak benim başıma gelseydi bunu ayıp olarak nitelendirir, ona göre elimden geldiğince değişim veya iade ederdim.

Merhabalar belki önceki konumu görmüşsünüzdür. Bana ilk gelen MacBook Air'de hoparlör sıkıntısı vardı pozitif teknolojiye gönderdim sağ olsun hızlıca değişim yaptılar. Tam sevindim MacBook kullanmanın keyifini yaşayacağım dedim ki cihazın sol ön ayağının yere tam temas etmediğini gördüm. Bu sorunun kronik olduğunu biliyorum o yüzden ilk aldığım cihazı denemiştim tamamen düz duruyordu. Benim MacBook'um çok fazla (diğer sorun yaşayan arkadaşlar kadar )yamuk değil ama çok rahatsız edici. Videosunu izleyip kişisel yorumlarınızı yaparmasınız sizce ikinci kez değişim yaparlar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Değişim yapmak zorundalar yapmazslarsa tüketici mahkemesine başvurabilirsin. Reşit değilsen kiminle aldıysan onun Mahkemeye başvurmasını sağlayabilirsin. Yoksa daha fazlasını alırsın :)

Bariz ayıplı mal. Bu tip durumlarda tekrar bekleme sürecine girmek istemeyiz pek. Ama sabırlı davranıp bu ürün için de değişim talebine gitmeniz en mantıklısı. Dediğiniz gibi rahatsız edici.

Şunu anlayamıyorum. Geri iade etmeden alıp almayacaklarını bilemeyiz. Zorluk çıkarttıklarında buraya yazmak yerine neden daha ürünü geriye yollamadan konu açıyorsunuz. İade almak zorundalar. 10 tane değiştirseniz bile almak zorundalar.

Hocam burada kendini ricada bulunuyormuş gibi bir durumda görme, ilk aldığın cihaz böyle olsaydı değişim istemez miydin? Apple tarafından kusur sayılmıyorsa değişim yapacaklarını sanmıyorum ancak benim başıma gelseydi bunu ayıp olarak nitelendirir, ona göre elimden geldiğince değişim veya iade ederdim.
Yok rica ediyormuşum gibi görmüyorum hakklarımı çok iyi biliyorum zaten.Apple tarafından kusurlu sayılan bir durum başka değişenler var. Yanıtınız için teşekkürler.
Değişim yapmak zorundalar yapmazslarsa tüketici mahkemesine başvurabilirsin. Reşit değilsen kiminle aldıysan onun Mahkemeye başvurmasını sağlayabilirsin. Yoksa daha fazlasını alırsın :)
Reşitim değişmezlerse mecburen mahkemeye başvuracam. Yanıtınız için teşekkürler.
Bariz ayıplı mal. Bu tip durumlarda tekrar bekleme sürecine girmek istemeyiz pek. Ama sabırlı davranıp bu ürün için de değişim talebine gitmeniz en mantıklısı. Dediğiniz gibi rahatsız edici.
Aynen hem rahatsız edici hemde güvenlik problemi yaratıyor.Bir önceki değişimim 3 gün gitmesi 3 gün gelmesi 1 günde teknik incelemeleri derken 7 günü bulmuştu. Çok uzun bir süre değil sabır ederim o kadar.
Sıfır ürün alıyorsun, hasarlı vb. şekilde çıkıyor. 5-10 TL'ye aldığımız bir şey değil arkadaşlar bunlar milyarlar veriyoruz. Değişim hakkını sonuna kadar savun ve sabırlı ol. Umarım seni mutsuz etmeyeceklerdir.
Umarım çok teşekkürler.
Değiştirmeleri gerekli cihazın kusurlu olduğu belli.
Aynen videoda olabildiğince göstermeye çalıştım.
Bir kere değişim almanız önemli olmaz, olamaz. Bariz sıfır cihazın kusuru var. Değişim yaparlar.
Zaten böyle bireyi nasıl onarırsın ki ?
Şunu anlayamıyorum. Geri iade etmeden alıp almayacaklarını bilemeyiz. Zorluk çıkarttıklarında buraya yazmak yerine neden daha ürünü geriye yollamadan konu açıyorsunuz. İade almak zorundalar. 10 tane değiştirseniz bile almak zorundalar.
Ben insanlarla fikir alışverişi yapıyorum, benden öncekilerinin tecrübesini kullanıyorum burda değişmezler deseler bile ben değişim için zorlayacam zaten. Diğer insanlar bu sorunu yaşamış mı nasıl bir çözüm sunmuşlar bunları merak ediyorum.Burda anlamayacak ne var ??
Cihaz yamuk. Bu yamukluk pil için bir risk oluşturabilir bile, bilemeyiz. Aldığınız yer ile konuşun. Yardımcı olmaları lazım.
Mail ile konuştum zaten, mail ile iletişimde hızlılar, az sonra cihazı kargolayacağım.İlk gördüğümde pil konusu benimde aklıma geldi çünkü macbookun büyük bir kısmında pil var. Değişmeleri lazım bakalım ne olacak ayrıntıları buraya yazacağım.

Hepinize önerileri ve cevapları için teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı