Prizlerde CAT 3 olması

furkandn

Decapat
Daha fazla  
Meslek
paramedik
Merhaba arkadaşlar, evde iki adet CAT 3 girişi var. Bu nedir internet 10 MB mi olacak?

Dosya Ekleri

• IMG_20230223_110605.jpg
    IMG_20230223_110605.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 147
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, evde iki adet CAT 3 girişi var. Bu nedir internet 10 MB mi olacak?
ADSL fiş gibi duruyor. Binada VDSL hat yoksa ADSL altyapınızın desteği kadar hız alırsınız.

Cat3'ü internet için değilde ahizeli telefon, ev alarmı gibi şeylerde kullanırlar genelde. Eğer binanıza vdsl altyapı geldiyse ev içi tesisatı baştan sona değiştirmeniz gerekir. Fiber geldiyse zaten daireye kadar çekiyorlar diye biliyorum.

Arkadaşlar bu bir data prizi değil, o yüzden CAT3 olmasının bir önemi yok DSL hatlar iki bakır kablo ile çalışır zaten bu prizden sadece DSL sinyali geçecek data işini modem hallediyor o yüzden altyapı destekliyorsa 100Mbps bile kullanabilirsiniz sorun olmaz.

Cat3'ü internet için değilde ahizeli telefon, ev alarmı gibi şeylerde kullanırlar genelde. Eğer binanıza vdsl altyapı geldiyse ev içi tesisatı baştan sona değiştirmeniz gerekir. Fiber geldiyse zaten daireye kadar çekiyorlar diye biliyorum.
Gelmiş hocam görüştüm TT ile çekeceklermiş.

Geri
Yukarı