Programlama için matematik şart mı?

Redux89

Hectopat
Daha fazla  
Şu an C# öğreniyorum. Matematiği normalde severim. Ama bu yıl pek bir şey öğrendiğim söylenemez. Dersler sırasında kafam hep başka yerlerde. Öğrendikten sonra projeler yapmak istiyorum mesela küçük bir oyun diyebiliriz ama bunun için iyi matematik bilmemiz lazım diyorlar. Ve şöyle diyeyim sadece 4 işlem biliyorum. Gerçekten lazım mı? Lazımsa çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an C# öğreniyorum. Matematiği normalde severim. Ama bu yıl pek bir şey öğrendiğim söylenemez. Dersler sırasında kafam hep başka yerlerde. Öğrendikten sonra projeler yapmak istiyorum mesela küçük bir oyun diyebiliriz ama bunun için iyi matematik bilmemiz lazım diyorlar. Ve şöyle diyeyim sadece 4 işlem biliyorum. Gerçekten lazım mı? Lazımsa çalışacağım.
Python’da çok fazla matematik bilmek gerekmiyor. Matematik kullanmadan küçük yarışmalar yapıyorum şu an.

Çok da değil ama çalışırsanız çok daha iyi olur. Oyun kodlaması yapacaksanız örneğin bir arabayı hareket ettirmek için Vector dizilerini kullanacaksınız. Ve bunun için işlem yapmanız ve arabanın son hızını, vitesleri falan ayarlamanız gerekecektir.

Matematik elzemdir fakat çok yüksek seviye gerekir mi diye sorarsanız bence hayır. Tabii ki ben sektöre girmiş birisi değilim dolayısıyla daha tecrübeli biri gerektiğini söyleyebilir ve hak veririm de. Biraz da sizin vizyonunuz ve ne kadar ilerlemek istediğinizle alakalı fakat bence matematik derken kastedilen problem çözme becerisi. İstediğiniz durumu bir fonksiyona dökerken sıkıntı çekmemelisiniz.

Geri
Yukarı