Programları Yerel Disk D'ye Kurmak

AppData, ProgramData ve Common Files dosyalarına yüklenen içerikler D:/ diskine taşıdığım Belgelerim klasörüne gelebilirse eğer sorunun tam anlamıyla çözülmüş olacaktır sanırım. Makaleyi okudum, bunu daha evvel de okumuştum. Deneyeceğim fakat benim işlerim için kullandığım sistemimde maalesef SSD mevcut değil. Bu nedenden ötürü diskimi C:/ için 150gb ve D:/ için 314gb olarak ikiye ayırdım. Herhangi bir sorun oluşur mu?

Son düzenleme:
Programın kurulumunun Registry kayıtlarının da buna uygun düzenlenmesi gerekiyor. Sizin istediğiniz gibi çalışabilmesi için ya Portable sürümu olması lazım, ya da programın dizin kayıtlarını ve dosyalarını bu şekilde düzenlemeniz.

AppData, ProgramData ve Common Files dosyalarına yüklenen içerikler D:/ diskine taşıdığım Belgelerim klasörüne gelebilirse eğer sorunun tam anlamıyla çözülmüş olacaktır sanırım. Makaleyi okudum, bunu daha evvel de okumuştum. Deneyeceğim fakat benim işlerim için kullandığım sistemimde maalesef SSD mevcut değil. Bu nedenden ötürü diskimi C:/ için 150gb ve D:/ için 314gb olarak ikiye ayırdım. Herhangi bir sorun oluşur mu?
Aynı sorunu ben de yaşıyorum Omnisphere adlı plugini yüklerken otomatik programdata'ya kuruyor nereye kurulacağı seçilemiyor... Çözüm bulabildiniz mi?

Anlamadığım konu, neden çalışmadığı... Yıllardır Windows dizinini C:\ Sürücüsünde, program files klasörünü D:\ Dizininde kullanırım ve hiçbir sorun çıkmadı, programlar kurulacağı zaman zaten hangi dizine kurulacağını soruyor, program files (X86) yoksa bile kendi oluşturuyor, sizin soruınunuz tam olarak ne? Programın tüm alt klasörlerinin aynı diskte olması şart değil...

Her zaman sormuyor, ben de aynı sorunu yaşıyorum hatta şimdi eşeysiz üreyeceğim.

Herkese merhaba;

Forumda ilk mesajım o yüzden umarım doğru yere yazıyorum :)
Bilgisayarıma kurduğum Google Drive'ı D diskine kurmayı bir türlü beceremedim.
Bunun bir yolu var mı acaba?

Herkese merhaba;

Forumda ilk mesajım o yüzden umarım doğru yere yazıyorum :)
bilgisayarıma kurduğum Google Drive'ı D diskine kurmayı bir türlü beceremedim.
Bunun bir yolu var mı acaba?

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun ona göre, ama temel olarak söyleyim tarayıcı ayarlarına indirilenler indirmeler yani indirme hakkında bir şey yaz orada konum seçeneği olacak oraya bas ve nereye indirmek istiyorsan orayı seç

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun ona göre, ama temel olarak söyleyim tarayıcı ayarlarına indirilenler indirmeler yani indirme hakkında bir şey yaz orada konum seçeneği olacak oraya bas ve nereye indirmek istiyorsan orayı seç

İndirme aşamasında veya kurulum aşamasında bunu sormuyor. Yani indirme için belirlediğim klasöre indiriyor. Ancak kurarken direk c'ye kuruyor. Bana seçim hakkı tanımıyor.

Örneğin; müzisyenim ve yaptığım işle alakalı bir daw kurmam akabinde bu Daw'ın içerisine VST Plugin'ler eklemem gerekiyor. X bir Plugin'ini D:/ diskime kuruyorum fakat o kurulumu D:/ diskini yapsa dahi content ve bazı .dll dosyalarını common files, programdata ve appdata gibi klasörlerin içerisine otomatik olarak ekliyor. Bu dosyaları D:/ diskine taşırsam eğer program content ve .dll uzantılı klasörlerini kendi eklediği konumlarda göremiyor. Sonradan da bu klasörleri yeni konumunda o programa göstermek mümkün olmadığından dolayı açılsa dahi içerisi boş bir şekilde görünüyor ve zaten çoğu da açılmıyor.

Abim merhabalar bende daw kullanıyorum da SSD 128 GB olduğu için D'ye kuruyorum pluginleri.
Kontakt kurmak istediğimde bana D seçeneği sunmuyor.
Varsayılan indirme yerini değiştirip indirdikten sonra varsayılan yeri geri çevirsem bir sıkıntı olur mu acaba? Cevaplarsan sevinirim...

Yeni konular

Geri
Yukarı