Proje ödevime yardım edebilir misiniz?

Blitzgott

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bilişim okuyorum. Teslim tarihi nisan ayında olan bir proje ödevim var. Erkenden teslim edip sınavlarıma çalışacağım. "50 adet temel bilgisayar sorunları ve çözüm yollarını araştırın". Biraz yardım edebilir misiniz?

Hocam bilgisayar sorunları derken çok geniş bir içerik mi? Yani mesela ders için gerekli olan programların pahalı olması ve öğrencilerin korsan indirmeye çalışması tarzında bir şey olabilir mi?

Temel bilgisayar sorunları yani şey gibi "bilgisayarı açınca ekran gelmiyor çözümü RAM'leri çıkarıp farklı bir slota takın" veya "bilgisayar açılınca mavi ekran veriyor" gibi sorunlar. Hoca biraz insaflı davrandı 50'den 35'e indirdi sizlerden 10 adet alsam benim için çok iyi olur.

Temel bilgisayar sorunları yani şey gibi "bilgisayarı açınca ekran gelmiyor çözümü RAM'leri çıkarıp farklı bir slota takın" veya "bilgisayar açılınca mavi ekran veriyor" gibi sorunlar. Hoca biraz insaflı davrandı 50'den 35'e indirdi sizlerden 10 adet alsam benim için çok iyi olur.

Hocam ben aklıma geldikçe editleyip yazacağım, öne çıkarırsanız görürsünüz daha kolay 🙂

Sorun: Bilgisayarın sesi var ama görüntüsü yok.
Çözüm: 1.çözüm harddiskleri çıkarıp takmak.
2. çözüm bilgisayarın bataryasını/pilini çıkarın, güç düğmesine 10 saniye basılı tutup içindeki gücü boşaltın. 10 dakika sonra bataryayı/pili tekrar takın.

Mavi ekran mı? O halde sorduğunuz tüm sorunlara elimden geldiğince yardımcı olabilirim sanırsam.

Mavi ekranın birden fazla nedeni vardır. Bunun nedenini öğrenmek için minidump dediğimiz dosyaları WinDBG ile inceleriz. 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı