Protein tozu nasıl kullanılır ve hangisini almalıyım?

Sana şöyle açıklayayım, 4 doktora gittim hepsi ameliyat olman gerek dedi, ama bu doktorum ameliyatsız spor ile halletti.

Doktorun sana sporla hallet demis bak ne guzel demis. Takviye lazim degil sagligin için soyluyorum. 1 ölçek protein tozunda 23 gram sana fayda saglar. Profesyonel sporcular gunde 4 olcek kullanir. Haliyle senin Yasin itibarıyla 1 ölcek fazla bile olacaktir. 23 gram proteini de sabah 4 tane haslanmsi yumurta oglen tavuk izgara aksam siyah mercimek fazlasiyla yeter. Al sana protein o zaman paşam.
30 yasındayım kilo alamıyorum doktor bana protein tozu yazdı. Medipol Mega hastanesindeki DR okan bey şu an 76 kiloyum o zamanlar 58 kiloydum.

Kilo almak istersen evet oneri yapar doktor. Bu normal. Ama genc 16 Yasin'da. Kilo alma derdi yok.

Doktorun sana sporla hallet demis bak ne guzel demis. Takviye lazim degil sagligin için soyluyorum. 1 ölçek protein tozunda 23 gram sana fayda saglar. Profesyonel sporcular gunde 4 olcek kullanir. Haliyle senin Yasin itibarıyla 1 ölcek fazla bile olacaktir. 23 gram proteini de sabah 4 tane haslanmsi yumurta oglen tavuk izgara aksam siyah mercimek fazlasiyla yeter. Al sana protein o zaman paşam.
Bakın gerçekten bir şeyi düzenli olarak yersem kusuyorum veya midem çok kötü bulanıyor.

Protein tozu sadece ek takviyedir, kendisi yalandan başka bir şey değildir, sadece günlük aldığınız proteinin yanına ek olarak alınır, 190 üzeri 90 kilo birisi değilseniz protein tozuna ihtiyacınız yok, kreatin kullanın onun yerine tek önerdiğim supplement kendisi, ayrıca düzenli beslenin yeterli.

Bakın gerçekten bir şeyi düzenli olarak yersem kusuyorum veya midem çok kötü bulanıyor.

O zaman sana teknik olarak soyledim canim kardesim. 1 olcek toz 23 gram protein almani saglar. Profesyonel sporcular yeterli protein alamadiklari ve zamanlari olmadigi için kas yirtilmasini onlemek için gunde 4 doz alir. Karar senin tabii ki. Sadece bir abi tavsiyesi. Ama asla toz tavsiyesi vermem. Belki 20 tane onerirdim normal bir yasla gelmis olsan ama sana kusura bakma. İyor bak kendine.

Spor yaparken kullandıklarım bunlar.
Ama 16 yasında biri için sıkıntılı olabilir yaşını yeni gördüm.

Dosya Ekleri

• 1600632233159313713777253098135.jpg
    1600632233159313713777253098135.jpg
    101,2 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Geri
Yukarı