Protein tozu nasıl kullanılır ve hangisini almalıyım?

Whey denilen şey peynir altı suyudur. Marka değildir. Marka olarak kullanıyorsa da iyi bir marka değildir zaten. :D
Ya WHEY var onları alabilirsiniz demek istemiştim. Yine cümlede istediğimi anlatamadım 😂

Guzel kardesim ben uzun yillar fitness yaptim. Yasin daha 16 ve sadece kardio yapiyorsan protein tozu gereksiz. Ayrica amacin kilo vermekse hiç gerek yok. Protein tozu her ne kadar zararsiz olsa da karacigeri yorar. Bunun yerine daha cok gencsin ptotein iceren yiyecekleri internette bak ve ye. Mesela siyah mercimek, mesela lor peynir bir cok secenek var. Protein tozu kas yapmak olayina girdiginde bca ile is gorurur. Yani tavsiyem toz ileriki seviyelerine birak.

Guzel kardesim ben uzun yillar fitness yaptim. Yasin daha 16 ve sadece kardio yapiyorsan protein tozu gereksiz. Ayrica amacin kilo vermekse hiç gerek yok. Protein tozu her ne kadar zararsiz olsa da karacigeri yorar. Bunun yerine daha cok gencsin ptotein iceren yiyecekleri internette bak ve ye. Mesela siyah mercimek, mesela lor peynir bir cok secenek var. Protein tozu kas yapmak olayina girdiginde bca ile is gorurur. Yani tavsiyem toz ileriki seviyelerine birak.

Yanındada b6 vitamini ile tüketmeli daha verimli olacaktır.

Kas yapıyorum zaten.
Sen de LOL konunda 17 yaşındayım demiştin yanlış hatırlamıyorsam ? Milletin açığını verme :D
Klavyenin azizliği olabilir. Hemen düzelteyim.

Arkadaslar genc daha 16 Yasin'da ve protein tozu, kretein, bcaa vs oneriyosunuz yapmayin. Adamin daha omirilik kemikleri bile yeni yeni kendine geliyor. Agirlik altina girmeyecek vs.

Mevcut yaşınızda yiyeceklerden besin değeri elde ederek gelişmek ve direnç kazanmak daha önemli. 21 yaşınızı görmeden bu tür takviyelere çokta gerek olduğunu düşünmüyorum. Sonrası için izole protein tozları tercih edilebilir ama üzerinde "PROTEİN!" yazan her şeyi almamak gerek. Weider, Optimum gibi markalar baya başarılılar.

Arkadaşlar benim tedavim için kas yapmam gerekli o yüzden protein tozu almam gerek diye düşünüyorum. Doktorum ile aram açıldı, kemik yapımı bozmadan kas yapmam gerek. Yoksa doktorum bana önerirdi protein tozunu.

Arkadaslar genc daha 16 Yasin'da ve protein tozu, kretein, bcaa vs oneriyosunuz yapmayin. Adamin daha omirilik kemikleri bile yeni yeni kendine geliyor. Agirlik altina girmeyecek vs.

16 yaşında olduğu için zaten dozaja uymasını söylemiştim. Zaten bazi ürünleri kullanmadan önce test yapılmalı hangileri eksik veya fazla diye ona göre dozajını ayarlanmalı

Geri
Yukarı