PS 4 vs PS5

Ben PlayStation Türkiye'den çekileceğini açıkladığı için güvenemedim açıkçası ve haziran ayına gelmeden uzattım ne olur ne olmaz diye. Önceden haber verecek olmaları güzel olmuş zaten mantıklı olan öyle yapmaları.
playstation sadece televizyon ve ses sistemlerinde türkiyeden çekildi yani türkiyedeki oyun pazarından çekilmedi.

PlayStation Türkiye ofisi kapanacak ve yerel fiyatlandırma bitecek deniliyordu ya onu demek istedim. Kapanma durumu yok o zaman
Kapanma durumu yok ama yavaş yavaş oyun fiyatları arttığı için yerel fiyatlandırma bitecek diyor olabilirler şimdi spiderman 2 800 TL'den ön siparişe çıktı ve %87 oranında zam yedi ve 1500 TL oldu bize pahalı gözükebilir ben bile pahalı buluyorum şuan ama playstation ve xbox türkiye pazarında euro'yu baz alıyor oyunda 70 dolar-euro'dan çıktı. 70 Euro-2068 TL ama oyun 1500 TL'den satılıyor yani hala 568 TL ucuza satılıyor ama bize pahalı geliyor işte. Mesela COD modern warfare 3 çıktı ve 2000 TL mesela onda yerel fiyatlandırma söz konusu bile değil.

Son düzenleme:
Kapanma durumu yok ama yavaş yavaş oyun fiyatları arttığı için yerel fiyatlandırma bitecek diyor olabilirler şimdi Spider-Man 2 800 TL'den ön siparişe çıktı ve %87 oranında zam yedi ve 1500 TL oldu bize pahalı gözükebilir ben bile pahalı buluyorum şu an ama PlayStation ve Xbox Türkiye pazarında Euro'yu baz alıyor oyunda 70 dolar-euro'dan çıktı. 70 EURO-2068 TL ama oyun 1500 TL'den satılıyor yani hala 568 TL ucuza satılıyor ama bize pahalı geliyor işte mesela CoD Modern Warfare 3 çıktı ve 2000 TL mesela onda yerel fiyatlandırma söz konusu bile değil.

Anladım dostum vaktini ayırıp her sorumu yanıtladığın için teşekkür ederim sağ olasın.

(Tüm cevapları okumadan yazıyorum.) PC için Dualshock 4 alabilirsiniz ve PC'yi bir televizyona bağlarsanız bluetooth ile istediğiniz yerde yatabileceğiniz için sıkıntı olacağını sanmıyorum. 5 buçuk yıldır PS4 Slim kullanıyorum eğer yeni oyunlara fazla merakınız yoksa alabilirsiniz ayrıca almadan önce CUH serisine dikkat edin bazı seriler Sony havalimanı (Çok fazla fan sesi.) gibi çalışıyor. Şahsen şu anda PS4'ün pek sıkıntısı yok zaten doğru düzgün özel PS5 oyunu da yok. Performans açısından hikaye oyunlarında hiçbir sıkıntı yok hep stabil FPS oluyor mesela birkaç hafta önce The Last of Us Part 2'yi bitirdim PS4'ün çıkışından 7 yıl sonra çıkmasına rağmen donma/kasmayla karşılaşmadım. Yükleme ekranlarından pek hoşlanmıyorsanız SSD takarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı