PS5 vs 4

PS4 2013 yılında çıkan bir konsol. O günlerin teknolojisi ile donatıldı. Oyunları ise 30 FPS de oynayabiliyorsun.

PS5 ise 30-40 Bin TL'lik bilgisayar gücünde. Hatta donanımsal açıdan en iyisi. 8K'ya kadar destekler. Ancak 30 FPS de oynanabilir. 4K da ise 60 FPS, 1080p de 120 FPS'ye kadar yolu var.

Yani bu devirde bir konsol alınacaksa ölü yatırıma değil, direkt olarak PS5 alınmalı. Ha oyunları pahalı orası ayrı. Ancak indirim günlerinde birçok oyun Steam da ki gibi bir fiyattan giriyor veya 20-30 TL daha fazla.

Xbox konusuna gelince, benim kişisel görüşüm; hiçbir zaman almam. Sebebi de GamePass'e gelen oyunlar sonsuza kadar durmuyor. 5-6 ay sonra gidiyor. Ve bunun için aylık 30 TL ödemen gerek. Devamlı 30 TL vermektense, tek celsede bir oyun almak daha mantıklı. 30 TL vererek aslında daha fazla para veriyorsun. Hem zamlanmayacağının garantisi yok.
Çoğu konuya katılıyorum fakat 40 tlye hangi oyun var

Ve ayriyeten PS4 ölü yatırım değil Türkiyede ps3 alıp satan da var oynayanda kişiye göre değişir fakat bence amacı oyun oynamak ise ataride bile oynayabilir

PS4 2013 yılında çıkan bir konsol. O günlerin teknolojisi ile donatıldı. Oyunları ise 30 FPS de oynayabiliyorsun.

PS5 ise 30-40 Bin TL'lik bilgisayar gücünde. Hatta donanımsal açıdan en iyisi. 8K'ya kadar destekler. Ancak 30 FPS de oynanabilir. 4K da ise 60 FPS, 1080p de 120 FPS'ye kadar yolu var.

Yani bu devirde bir konsol alınacaksa ölü yatırıma değil, direkt olarak PS5 alınmalı. Ha oyunları pahalı orası ayrı. Ancak indirim günlerinde birçok oyun Steam da ki gibi bir fiyattan giriyor veya 20-30 TL daha fazla.

Xbox konusuna gelince, benim kişisel görüşüm; hiçbir zaman almam. Sebebi de Game Pass'e gelen oyunlar sonsuza kadar durmuyor. 5-6 ay sonra gidiyor. Ve bunun için aylık 30 TL ödemen gerek. Devamlı 30 TL vermektense, tek celsede bir oyun almak daha mantıklı. 30 TL vererek aslında daha fazla para veriyorsun. Hem zamlanmayacağının garantisi yok.

Bende olsam PS5 alırdım çünkü bilgisayarım bana yetiyor. Hem oyunları oynarım 1650 laptopum ile hem kodlama yapabilirim, modelleme yapabilirim, ofis, ödev işlerim
İ yapabilir ve nette gezebilirim. PS5 ile de exclusive oyun oynarım yani Game Pass konusu ise PC'de var, tabii PS5 oyunları çok pahalı orası ayrı.

Son düzenleme:
Bende olsam PS5 alırdım çünkü bilgisayarım bana yetiyor. Hem rekabetçi oynarım 1650 ile hem de kodlama yapabilirim hem de modelleme ofis işleri yapabilirim PS5 ile de exclusive oyun oynarım yani Game Pass konusu ise PC'de var, tabii PS5 oyunları çok pahalı orası ayrı.
Kendisinde çok pahalı 😔mağalesef

PS4 pro al ps5ten iyi
Ps5şe vereceğin para ile PS4 pro+kol+oyun alırsın
Bu nasıl bir tavsiye ya? Yeni çıkanın eskisinden kötü olma olasılığı kaç Allah aşkına.PS4 Pro'da 120hz özelliği var mı? SSD var mı? GPU'su aynı mı? Yazılmış olmak için yazılan bir cevap.

Bu nasıl bir tavsiye ya? Yeni çıkanın eskisinden kötü olma olasılığı kaç Allah aşkına.PS4 Pro'da 120hz özelliği var mı? SSD var mı? GPU'su aynı mı? Yazılmış olmak için yazılan bir cevap.
Demek istediğim bu değil zaten açıkladım
Ve tekrar söylim bazı kişiler için ben maddi olarak karşılaştırdım donanım olarak karşılaştırmadım bence ps5e 15k para verilmez

Son düzenleme:
Çoğu konuya katılıyorum fakat 40 tlye hangi oyun var

Ve ayriyeten PS4 ölü yatırım değil Türkiyede ps3 alıp satan da var oynayanda kişiye göre değişir fakat bence amacı oyun oynamak ise ataride bile oynayabilir

40 TL'ye oyun var demedim. İndirim günlerinde Steam'da ki fiyatlardan giriyor birçok oyun. "Veya" dedim, 20-30 TL daha fazla. Örneğin The Forest 15 TL ise, PS Store da 42 TL idi en son.

Amaç sırf oyun oynamak diye alınır konsol zaten ama neden eski konsolları alsın? PS5 al, PS4 oyunlarını da oyna rahatlıkla. Hem de 60-120 FPS kalitesinde.

Ben sırf oyun oynayacağım diye niye eski makineleri alayım arkadaş. Ne Atarisi, ne PS3'ü? Oyun oynayacak adam eski oyunlara ilgi duyuyorsa orası ayrı.

40 TL'ye oyun var demedim. İndirim günlerinde Steam'daki fiyatlardan giriyor birçok oyun. "Veya" dedim, 20-30 TL daha fazla. Örneğin The Forest 15 TL ise, PS Store da 42 TL idi en son.

Amaç sırf oyun oynamak diye alınır konsol zaten ama neden eski konsolları alsın? PS5 al, PS4 oyunlarını da oyna rahatlıkla. Hem de 60-120 FPS kalitesinde.

Ben sırf oyun oynayacağım diye niye eski makineleri alayım arkadaş. Ne Atarisi, ne PS3'ü? Oyun oynayacak adam eski oyunlara ilgi duyuyorsa orası ayrı.

PS savunmak gibi olmasın, Xbox Smart delivery gibi olmasa bile bazı PS4 oyunlarını PS5'e yükseltebiliyorsun ve oyunun PS5 versiyonuna çevirebiliyorsun. Benim Xbox almam mantıklı değil zaten çünkü 1650 laptopum günümüzde ki oyunları en yüksek ayarlarda olmasa bile Low-medium'da hatta high ayarlarda bile açabiliyor ki PS5 alırsam en azından erkenden ragnarok oynayabilirim. Tabii ki de ucuz bir şey değil maalesef. Xbox'ta oynayıp ta PC'de oynayamayacağım kaliteli bir oyun var mı? Yok. Game Pass'ı da PC'me alıp paşalar gibi oynayabilirim, ha PC yoksa o zaman Xbox, çünkü Xbox oyuncu dostu Game Pass, geriye uyumluluk ve quick resume gibi PS5'e ağır basan özellikleri var.

Son düzenleme:
Bir şey diyeceğim biz hiç 4K televizyonu var mı diye sormadık 4K televizyonunda yoksa PS4 Slim al.

Televizyon 4K.
Birkaç gündür işim vardı, daha yeni bakıyorum mesajlara. Herkese teşekkürler. Benim anladığım PS4 1-2 yıl sonra ömrünü doldurmaya başlayacak diyorsunuz. PS5'te bayağı pahalı. Ama donanım olarak çok daha üstte deniyor. Ben şöyle düşünüyorum, o zaman PS4 beni 2-3 yıl götürecekse en mantıklısı iyi bir para yatırıp beni çok uzun süre götürecek bir PS5 almak sanırım.

Son düzenleme:
Televizyon 4K.
Birkaç gündür işim vardı, daha yeni bakıyorum mesajlara. Herkese teşekkürler. Benim anladığım PS4 1-2 yıl sonra ömrünü doldurmaya başlayacak diyorsunuz. PS5'te bayağı pahalı. Ama donanım olarak çok daha üstte deniyor. Ben şöyle düşünüyorum, o zaman PS4 beni 2-3 yıl götürecekse en mantıklısı iyi bir para yatırıp beni çok uzun süre götürecek bir PS5 almak sanırım.
İyi bir para yatırıp PS5'i aldktan sonra oyun almak için de iyi paralar yatırmanız gerekecek ki bu da size baya pahalıya mal olur, eğer exclusive oyunlara merakınız yoksa size tavsiyem Series S+Game Pass almanız hem ucuz, hem de yeni nesil bir konsol. Ancak diyorsanız ki benim param var sıkıntı değil o zaman PS5 tabiki daha mantıklı olacaktır.

Geri
Yukarı