PS5 vs 4

Series S çok güçlü bir konsol değil. Performansı da abartılıyor. Konsol'un karşılaştırma videolarına bakacak olursak Medium - High arasında açtığını göreceksiniz. Ben buna sahte yeni nesil derim. Yeni nesil diye orta ayarlar da oyun oynamak ne kadar mantıklı? O yüzden Series X veya PS5 daha iyi.
Para varsa tabi daha iyi ama o fiyata fazlasını beklemek de mantıklı gelmiyor bana. Ucuz bir konsol sonuçta.
Sen Series S ile 30 FPS Cyberpunk oynarken ben Series X ile 60 FPS bir Cyberpunk oynayacağım.
İyi oyunlar :D.

Aslında bu sorunun cevabı biraz kişinin kendisinde yatıyor. Örneğin bütçen kısıtlıysa ama yeni nesil oyun oynamak istiyorsan tam üst kalitede olmasa da idare edecek fiyat performans olan Series S daha mantıklı, PS4 Pro'dan iyidir en kötü ihtimalle. Paran varsa da basarsın parayı alırsın Series X.

Son düzenleme:
Para varsa tabii daha iyi ama o fiyata fazlasını beklemek de mantıklı gelmiyor bana. Ucuz bir konsol sonuçta.

İyi oyunlar :D.

Aslında bu sorunun cevabı biraz kişinin kendisinde yatıyor. Örneğin bütçen kısıtlıysa ama yeni nesil oyun oynamak istiyorsan tam üst kalitede olmasa da idare edecek fiyat performans olan Series S daha mantıklı, PS4 Pro'dan iyidir en kötü ihtimalle. Paran varsa da basarsın parayı alırsın Series X.
Series S tabii ki de PS4 Pro'dan daha iyi bir konsol ama burada ki soru şu adamın PS5 alacak kadar bütçesi olmasına rağmen sen PS5'ten daha düşük donanıma sahip bir konsol öneriyorsun. Zaten Series S'in fiyatı da fazla şu an adamın zamanında 3500-4500 TL aralığında aldığı konsol bile şu an 6000 TL'den başlıyor.

Series S tabii ki de PS4 Pro'dan daha iyi bir konsol ama burada ki soru şu adamın PS5 alacak kadar bütçesi olmasına rağmen sen PS5'ten daha düşük donanıma sahip bir konsol öneriyorsun. Zaten Series S'in fiyatı da fazla şu an adamın zamanında 3500-4500 TL aralığında aldığı konsol bile şu an 6000 TL'den başlıyor.
PS5 alacak bütçesi varsa zaten PS4 ile karşılaştırmak baştan hata. Gitsin PS5 alsın, bence burada soru hangi cihazın fiyaatını daha çok hakettiğidir. PS5 şu anda fiyatını haketmez, kendisi pahalı-oyunları da. PS4 de haketmez hem pahalı hem oyunları pahalı hem de ömrü azaldı 30 FPS zar zor oynatıyor 2 sene sonra gider. Series S yeni nesil konsol, çok üst düzey olmasa da performans verebiliyor ve Game Pass sistemi sayesinde oyunları ucuz. En kötü 4-5 yıl götürür. Series X hakkında yorum yapacak bilgim yok.

Böyle düşündüm ve bu yüzden Series S önerdim.

Kenarda biriktirdiğim toplam 16 bin TL civarı bir para var. Eğer PS5 alırsam tüm para bitecek, oyunlar vb. şeylere çok para kalmayacak. Ondan sordum fikir edinmek için.
Önceki mesajları okumadım ama performansla donanımla boşuna kafa yormayın hocam. 2 tercih kriteri var.

1- PS4 neslini kaçırdıysanız oynayabileceğiniz bir sürü oyun var onlara göz atın. Sadece onları oynayıp bitirip satana kadar PS5'in oyunlarının anca birikeceği gibi bir gerçek var. Eğer böyle bir durum sizi tatmin edecekse PS4 alın.

2- Ama derseniz ki ben aldığım konsolu güncel olarak da kullanmak istiyorum, Sony'nin birinci parti oyunları PS4 için çok seyrekleşecek. Geçen yılki 10 oyundan 6 tanesi PS4'e gelmedi. Bu sene Sony son senesini yaşatarak 3 büyük oyununu PS4'e verecek ama kalanlar gelmeyecek. Daha sonrasında da sadece multiplatform oyunlar ve Kena, Sifu gibi timed exc. oyunlar gelecektir. PS5 tarafında PS Plus Collection oyunlarına bir göz atmanızı öneririm.

Yani zaten yeni gelecek oyunlar next gen olacağı için donanım tartışmasına boşuna hiç girmeyin. 2 tercih kriterini değerlendirip ona göre seçim yapın.

Geri
Yukarı