PS3 fat kasa boşta 80 derece

İkisinde de sorun yok hocam fakat aynı macunu R5 3600 de kullanıyorum. Fakat markasız şırıngada satılanlar yani evet. Ben başka birşeyede takıldım. Fan yüzdesini artırmalı mıyım? O değer girilen yerde webMAN uygulamsında 35 yazıyor. Fakat değer girilince PS3'ün kasmaya başladığını söyleyenler var. Kilitlenme durumunda tekrar kurulum yapmak zorunda kalınır mış vs gibi şeyler okumuştum. Fan aslında düşük hızda kaldığı için mi böyle bilmiyorum. Mesela bende Slim modelde var kendi kullandığım boşta CPU 42 RSX 41 derecede çalışıyor. 2 saat oyun indiriken sadece 77'yi gördüm o kadar.

Fanı Manuel'e çekip gücünü arttırabilirsin sadece fan hızı çoğalır bir zararı yok. Zararı olursa da Hen'i aktif etmezsin HFW sıfırdan kurarsın webMAN iptal olur.

Fanı Manuel'e çekip gücünü arttırabilirsin sadece fan hızı çoğalır bir zararı yok. Zararı olursa da Hen'i aktif etmezsin HFW sıfırdan kurarsın webMAN iptal olur.
Anladım hocam, acaba bu kırma işlemini yapmadan multiman falan sadece kurmanın bir yolu yokmu sanki bu kırma işlemi bu duruma getirdi gibi geliyor bana. Manuale çektiğimde ama hep o hızda çalışacak değil mi ? Birde hen aktif edilmediğinde o halde anladığım kadarıyla sanki kırılmamış gibi davranır değilmi cihaz fan konusunda daha öncesinde kırılmadan önce çip ve fan nasılsa aktif etmesemde öyle olacaktır test etmek için sordumda.

Anladım hocam, acaba bu kırma işlemini yapmadan multiMAN falan sadece kurmanın bir yolu yok mu sanki bu kırma işlemi bu duruma getirdi gibi geliyor bana. Manuale çektiğimde ama hep o hızda çalışacak değil mi? Bir de hen aktif edilmediğinde o halde anladığım kadarıyla sanki kırılmamış gibi davranır değil mi cihaz fan konusunda daha öncesinde kırılmadan önce çip ve fan nasılsa aktif etmesemde öyle olacaktır test etmek için sordumda.

Kuramazsın. Korsan oyunları çalıştırmak için illa ya CFW kurman lazım ya da HFW ile HEN kurman lazım. Hen kurulumu daha kolay ve aktif etmeden orijinal oyunları Online oynayabiliyorsun rahatça.

Kuramazsın. Korsan oyunları çalıştırmak için illa ya CFW kurman lazım ya da HFW ile HEN kurman lazım. Hen kurulumu daha kolay ve aktif etmeden orijinal oyunları Online oynayabiliyorsun rahatça.
Anladım peki fan hızını manuel yaparsam sabit hızdamı çalışacak hen aktif edildiğinde acaba mesela 50 diye değer mi gireceğim hep 50 de çalışacak değil mi ? Yada alt sınır mı 50 oluyor. Birde hocam bunun dvd yeri çalışmıyor, sökmeden önce dvd alıp mavi ışık yakıyordu kasada ve sağ üstte cd okuma işareti çıkıyordu. Bluray okuyucuyuda açıp alkollü mendille gözü temizledim tekrar montajladım. Şimdi cd alıyor ama hiç mavi ışıkta yakmıyor cd okuma işretide çıkmıyor. Göz komple gitti herhalde :)

Anladım peki fan hızını manuel yaparsam sabit hızdamı çalışacak hen aktif edildiğinde acaba mesela 50 diye değer mi gireceğim hep 50 de çalışacak değil mi? Ya da alt sınır mı 50 oluyor. Bir de hocam bunun DVD yeri çalışmıyor, sökmeden önce DVD alıp mavi ışık yakıyordu kasada ve sağ üstte CD okuma işareti çıkıyordu. Blu-ray okuyucuyuda açıp alkollü mendille gözü temizledim tekrar montajladım. Şimdi CD alıyor ama hiç mavi ışıkta yakmıyor CD okuma işretide çıkmıyor. Göz komple gitti herhalde :)

Fan hızını manuele çektiğinde HEN aktif olunca otomatik WebMAN'de aktif oluyor o yüzden aktif olunca manuel aktif olur. Göz komple gitmiş olabilir. Dönor olarak aynı kasadan bulup disk okuyucusunu değiştirebilirsiniz. Gözler çok hassas o yüzden çoğunlukla bilen birine temizletmek lazım ama aşırı aciliyeti yok zaten kapalı bir yerde olduğundan kolay kirlenmiyor.

Fan hızını manuele çektiğinde HEN aktif olunca otomatik WebMAN'de aktif oluyor o yüzden aktif olunca manuel aktif olur. Göz komple gitmiş olabilir. Dönor olarak aynı kasadan bulup disk okuyucusunu değiştirebilirsiniz. Gözler çok hassas o yüzden çoğunlukla bilen birine temizletmek lazım ama aşırı aciliyeti yok zaten kapalı bir yerde olduğundan kolay kirlenmiyor.
Anladım hocam peki bir başka şey daha varda hatta konusunuda açmıştım. Kendime ait kullandığım PS3 slim var onu sıfırlarsam HEN gidermi ? Ben bunu ikinci el olarak aldım kullanıcıyı ve eski oyun verilerini vs silmek istiyorum. Disk çok dolu gibi. Mesela dün GTA5 TR yama MOD menü diye birşey indirdim. Başka GTA 5 olduğu için PS3 te diğerini indirdi ama yüklemedi yeni versiyon var dedi kurmadı. Ben o indirilen yer kaplıyor diskte diye düşünüyoum şimdi çünkü hafızası azaldı baya.

Anladım hocam peki bir başka şey daha varda hatta konusunuda açmıştım. Kendime ait kullandığım PS3 Slim var onu sıfırlarsam HEN gider mi? Ben bunu ikinci el olarak aldım kullanıcıyı ve eski oyun verilerini vs silmek istiyorum. Disk çok dolu gibi. Mesela dün GTA 5 TR yama MOD menü diye bir şey indirdim. Başka GTA 5 olduğu için PS3'te diğerini indirdi ama yüklemedi yeni versiyon var dedi kurmadı. Ben o indirilen yer kaplıyor diskte diye düşünüyoum şimdi çünkü hafızası azaldı bayağı.

Komple sıfırlarsan hen gider ama kurması zor değil. YouTube'dan bakarak 5-10 dakikada Hen'i halledebilirsin.

Geri
Yukarı