PS3 mü? PS4 mü? (Exclusives oyun için)

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Malumunuz yaz geliyor. Bende yazın oynamak için bir konsol alacağım. Öncelikle benim GTX 970 ekran kartlı bir istemim var. Beni götürüyor ama ben Sony'nin Playstation' a yaptığı özel oyunları oynamak istiyorum. Bunun içinde PS3 ve PS4 arasında kaldım. Bütçem maksimum 1000TL. Ama şimdi PS4 alırsam oyun ve gold üyelik muhabbeti var. PS3 alırsam yanında birde nostalji olsun diye PSP ve PS2 almayı düşünüyorum. Benim kararım PS3 alıp daha çok oyun bitirmek. Ama bir yandan da PS4 alırsam yeni nesil PS' ye özel oyunları oynamak var. Ne yapmalıyım günlerce uyuyamadım. Aklıma takıldı. Birde şunu ekleyeyim bütçemi 100TL'nin üstüne çıkarabileceğimi sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
En güzel oyunlar PS3'de var. Mesela God Of War Ascension PS4'de yok. Artık PS3'ün ömrü bitti bitecek ama sadece özel oyunları oynamak bana yeter diyorsan alabilirsin. Onun dışında bütçeni zorlayıp 4 almak daha mantıklı olacak.

Madem sadece özel oyunları oynamak gibi bir planınız var kafanıza PS3 yatıyorsa alın yazın sonunda satarsnız diğer yaz da PS4 alırsınız.

Yeni gelecek olan PS4 oyunlarına ve çıkmış olan PS4 oyunlarına bak. Sonra da çıkmış olan PS3 oyunlarına bak. Hangi oyunlar daha çok hoşuna giderse o konsolu almanı öneririm.

Ben biraz daha araştırma yaptım. Tabiki PS3' e çok güzel oyunlar var fakat XBOX One S' in XBOX 360 oyunlarını da oynattığını öğrendim. Hem yeni nesil hem de eski nesil oyunlarını bir arada oynayabilmek hoşuma gitti. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Xbox One bir çok oyunu geriye uyumluluk ile kullanıcılarına sunuyor evet, keşke Playstation tarafında da böyle bir şey ''ücretsiz'' bir şekilde olsa ancak başka servisler kullanmanızı istiyor. Hangisinin oyunları hoşunuza giderse onu alın.

Xbox One bir çok oyunu geriye uyumluluk ile kullanıcılarına sunuyor evet, keşke Playstation tarafında da böyle bir şey ''ücretsiz'' bir şekilde olsa ancak başka servisler kullanmanızı istiyor. Hangisinin oyunları hoşunuza giderse onu alın.
Aynen öyle. PS4 PS3 oyunlarını bize kolay bir şekilde oynama imkanı verseydi düşünmeden PS4 alırdım. Ben herhalde yarın XBOX One S alacağım. Hepinize teşekkür ederim.

Aynen öyle. PS4 PS3 oyunlarını bize kolay bir şekilde oynama imkanı verseydi düşünmeden PS4 alırdım. Ben herhalde yarın XBOX One S alacağım. Hepinize teşekkür ederim.
PC var diyorsun XB1 alıyorsın XB1 daki tüm oyunlar PC'de var. PC olmasaydı XB1 alabilirsin derdim XB1'de özel oyun yoktur, hepsi PC'de çıkar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı