PS5 vs Xbox Series S/X

dogukndogan

Hectopat
Merhaba.
Ben 3 arkadaşım ile birlikte ocak ayında Bulgaristan'a gidip yeni nesil konsol almayı düşünüyoruz.
2 Konsoluda alabilecek durumum var Türkiye'de ama ben o vergiyi asla vermek istemiyorum o yüzden yurtdışına gidip alacağım.
Xbox tarafında Gamepass sistemi var çok mantıklı ve çok rahatlatabilecek bir sistem.
PS5 tarafında ise dualsense ve exclusive oyunlar var.

Ben ağırlıklı olarak PC kullanıcısıyım ve competitive oyunlar oynuyorum o yuzden 4K monitörüm yok 1080P 240Hz monitörüm olacak 1 hafta içinde.
PS5 ve Xbox Series X 1080P'de 4K ile aynı FPS değerlerini mi veriyor acaba?
Eğer vermiyorsa Xbox Series S mi almak mantıklı olur çok mu lüks kaçar 1080P monitör ile?
PS5'e bakınca dualsensi çok denemek istiyorum.
Çok kararsızım hangi konsolu alacağıma 2 ayım var bu süreyi bol bol inceleme videoları izleyerek geçireceğim.
Aynı zamanda sizin fikirlerinizide merak ediyorum açıklamalarıyla sebebleriyle hangi konsol sizce daha mantıklıdır?
Anket oluşturmayı bulamadım :(

@Shaw Dickerson ilk özel oyunlar zaten hep tırt oluyor pek bakmayın.

En mantıklısı PS5 dijital versiyonunu olur diye düşünüyorum.

Dijital sürümü 100 dolar/euro daha ucuz bence uzun vadede oyunları al sat yaparak bu farkı çok rahat bir şekilde çıkarabilirim. Aldığım hikayeli oyunları bitirince satarım yeni oyun alırım.

Bence siz biraz bekleyin hem şöyle bir oyunlar çıksın hem de yeni oldukları için birtakım sıkıntılar olabilir (konsol)

1.5 2 ay bekliyeceğim ve sonrasında gidip alacağım. O zamana kadar PS5 mi Xbox mı onu seçmem gerekiyor.

Dijital sürümü 100 dolar/euro daha ucuz bence uzun vadede oyunları al sat yaparak bu farkı çok rahat bir şekilde çıkarabilirim. Aldığım hikayeli oyunları bitirince satarım yeni oyun alırım.

1.5 2 ay bekliyeceğim ve sonrasında gidip alacağım. O zamana kadar PS5 mi Xbox mı onu seçmem gerekiyor.

Kardeşim burada hepimizin dediği aynı PS5 her halükarda iyi Dualsensesi oyunları ama şu varki ben bir oyuna 400-500 lira verebileceğim diyorsan alacaksın

Kardeşim burada hepimizin dediği aynı PS5 her halükarda iyi dualsensesi oyunları ama şu varki ben bir oyuna 400-500 lira verebileceğim diyorsan alacaksın.

Açıkcası aralarındaki fark sadece exclusive oyunlar ve dualsense degil Xbox Series X daha güçlü bir konsol. 500 600 lira verip vermemeye bakmamak gerek sadece ve Gamepass çıkacak tüm oyunları desteklemiyor. 400-500 lirayı Xbox oyunlarınada verecek insanlar.

Merhaba, PS5'te Xbox Series X'te birbirinden üstün özellikleri bulunuyor. Bu da aralarında beraberlik olduğunu gösteriyor. Xbox'ın 2K monitör desteklemesi ve monitörlerin FPS oyunlarda avantaj sağlamasıda tercihin Xbox tarafina kaymasını sağlayabilir. Dualsense ayrı bir hikaye. Kararı verdirecek olan oyunlar, hangisinin oyunları size sıcak geliyorsa onu tercih etmeliyiz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı