PS5 vs Xbox Series S/X

dogukndogan

Hectopat
Merhaba.
Ben 3 arkadaşım ile birlikte ocak ayında Bulgaristan'a gidip yeni nesil konsol almayı düşünüyoruz.
2 Konsoluda alabilecek durumum var Türkiye'de ama ben o vergiyi asla vermek istemiyorum o yüzden yurtdışına gidip alacağım.
Xbox tarafında Gamepass sistemi var çok mantıklı ve çok rahatlatabilecek bir sistem.
PS5 tarafında ise dualsense ve exclusive oyunlar var.

Ben ağırlıklı olarak PC kullanıcısıyım ve competitive oyunlar oynuyorum o yuzden 4K monitörüm yok 1080P 240Hz monitörüm olacak 1 hafta içinde.
PS5 ve Xbox Series X 1080P'de 4K ile aynı FPS değerlerini mi veriyor acaba?
Eğer vermiyorsa Xbox Series S mi almak mantıklı olur çok mu lüks kaçar 1080P monitör ile?
PS5'e bakınca dualsensi çok denemek istiyorum.
Çok kararsızım hangi konsolu alacağıma 2 ayım var bu süreyi bol bol inceleme videoları izleyerek geçireceğim.
Aynı zamanda sizin fikirlerinizide merak ediyorum açıklamalarıyla sebebleriyle hangi konsol sizce daha mantıklıdır?
Anket oluşturmayı bulamadım :(

1) Oyunları açacak bir bilgisayarınız varsa neden konsol almak istiyorsunuz?
2) Bu iki konsolun arasındaki bana göre tek fark oyun başına 600 TL verip verememek, dualsense için geliştirilen yenilikleri, çoğu oyun firması tarafından kullanılmayacağını düşünüyorum ayrıca. Eğer bir oyuna 600 TL vermek istemiyorsanız XBox doğru tercih olacaktır ama beklemekte fayda var.

Ben olsam PS5 alırdım. Açıkçası Türkiye'den kesinlikle alınmaz. İstanbul yakınlarındaysanız Bulgaristan'dan almak çok mantıklı. Antalya'da olmasam bu işin ticaretini yapmayı düşünüyordum.

İyi bir PC'in varsa Gamepass'i PC'de de kullanabilirsin. Dolayısıyla PS5 öneririm ben. 4K görüntüyü 1080'e sıkıştırma seçeneği vardı galiba konsollarda.
2) Bu iki konsolun arasındaki bana göre tek fark oyun başına 600 TL verip verememek, dualsense için geliştirilen yenilikleri, çoğu oyun firması tarafından kullanılmayacağını düşünüyorum ayrıca. Eğer bir oyuna 600 TL vermek istemiyorsanız XBox doğru tercih olacaktır ama beklemekte fayda var.
Tam olarak 600 TL verip vermemek değil aslında. Sonuçta her Xbox oyunu Gamepass'e eklenmiyor. Üçüncü parti oyunlar çoğunlukla iki konsolda da aynı fiyattan satılıyor.

Bazı oyunların konsolda daha çok keyif verdiğini düşünüyorum ve ayrıca ileride bilgisayarımı güncellemem gereken oyunlar cıktığında bu konsolların hala adam akıllı çalıştırabileceğini düşünüyorum ve 2 konsolunda kendine özel oyunları olacaktır. Aynı zamanda FIFA 20 oynuyorum ve Next gen olarak PC'de yok oyun.

Açıkçası Türkiye'den kesinlikle alınmaz. İstanbul yakınlarındaysanız Bulgaristan'dan almak çok mantıklı.

Kesinlikle katılıyorum Türkiye'den alınmaz haketmiyor parasını. İstanbul'da yaşıyorum arabaya atlayıp Bulgaristan'a gideceğim almak için.

Dolayısıyla PS5 öneririm ben. 4K görüntüyü 1080'e sıkıştırma seçeneği vardı galiba konsollarda.

Benim asıl merak ettiğim 4K 60FPS oynatan bir oyunu 1080P'de 144 veya 240 FPS'de oynatır mı?

Dostum bence Xbox al Enis Kirazoğlunu anlattığına göre mesela miles-morales çok kısaymış ve oyun 450 TL bir düşün derim o kadar para verecek durumun varsa PS 5 al
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı