Psikiyatri hastalığı olan bir kişi ileride iş bulurken sıkıntı yaşar mı?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar, devlet işlerinde kesin sorun yaşayacağım belli, mesela güvenlik görevlisi olamıyorum. Ama normal bir şirkete girerken sorun yaşar mıyım? İşe alacak kişi CV dışında devlet bilgilerimi incelemek ister mi? Çünkü incelerse psikiyatri hastalığımı görüp işe almak istemeyebilir.

Ne olduğuna bağlı. Örneğin ben uzun yıllar anksiyete bozukluğu adı altında tedaviler gördüm. Geçmişimde bu yazdığı için subay olamadım özel sektörde ise 3 farklı iş değiştirdim hiç birinde o tür geçmişimi istemediler. İşe alırken laf arasında psikiyatrik sıkıntın var mı diye sorup geçtiler hep.

Ne olduğuna bağlı. Örneğin ben uzun yıllar anksiyete bozukluğu adı altında tedaviler gördüm. Geçmişimde bu yazdığı için subay olamadım özel sektörde ise 3 farklı iş değiştirdim hiç birinde o tür geçmişimi istemediler. İşe alırken laf arasında psikiyatrik sıkıntın var mı diye sorup geçtiler hep.
4 yıldır psikoz hastasıyım hocam.

Özel sektörde (pilotluk vs. hariç) hiç sorun olmaz

Sorunları kafanda çok büyütme. İşverenler senin işi yapabilme yetenğine bakar. Sen ben hastayım beni almazlar alırlarsa da memnun olmazlar diye kafanda kurarsan zaten bu olay baştan patlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı