PUBG Yüksek ayarlarda bilgisayarın kapanması

Kardeş bende Ryzen 7 2700x topladım kurduğum gün pc kilitlenmeye başladı. Windows, bios update derken geçti. Ama sonra bir anda sistem kapanmaya başladı. Oyunda, chromeda, grafik programlarinda kapanıp durdu. En son kapandığından beri hiç açılmadı. Danıştığım kişi psu kondansatör şiştiğini söyledi yani psu pert. Garantiye yolluyorum daha iyi bir kasa ve yüksek watt alıcam. Sana önerim sistemi zorlama hemen çözüm bulmaya bak. Sende birde 1080 ti var muhtemelen 650 watt yetmiyor veya gerçek 650 watt değil. Psu watt hesaplama ile hesapladım ucu ucuna 500 watt çıktı buda demek oluyorki benim psu gerçek 500 watt vermiyor. Senin sitemide yaklaşık hesapladim 650 watti geçti. Enerji yetersizliği; kararsızlık, resetleme, kapanma gibi sorunlara sebep oluyormuş.
Burdan watt hesaplayabilirsin.
MSI Türkiye

Benim sistem:
- Ryzen 7 2700x
- MSI x470 gaming pro
- Nvidia gtx 745 (oyun odaklı değil)
- 8gb ddr4 3000mhz
- Cooler master k280 500 watt psu kasa

İşte 2 sini çalıştırmıyor. Bak ekran kartının ek güç kablolarını çıkart. Öyle gir oyuna. Böylece PSU yeterli mi değil mi öğrenmiş oluruz.
8 pin i mi çıkartayım 4+4 ikisini birden?
mo85r1.jpg

Son düzenleme:
H
V-Sync açarak denedin mi?
Hareket izi de VSYNC de aktifti
XIGMATEK VECTOR S SERİSİ 80 PLUS SILVER 1200W GÜÇ KAYNAĞI

Güç kaynağı almaya gidiyorum uygun mudur linkte ki?
Kardeş bende Ryzen 7 2700x topladım kurduğum gün pc kilitlenmeye başladı. Windows, bios update derken geçti. Ama sonra bir anda sistem kapanmaya başladı. Oyunda, chromeda, grafik programlarinda kapanıp durdu. En son kapandığından beri hiç açılmadı. Danıştığım kişi psu kondansatör şiştiğini söyledi yani psu pert. Garantiye yolluyorum daha iyi bir kasa ve yüksek watt alıcam. Sana önerim sistemi zorlama hemen çözüm bulmaya bak. Sende birde 1080 ti var muhtemelen 650 watt yetmiyor veya gerçek 650 watt değil. Psu watt hesaplama ile hesapladım ucu ucuna 500 watt çıktı buda demek oluyorki benim psu gerçek 500 watt vermiyor. Senin sitemide yaklaşık hesapladim 650 watti geçti. Enerji yetersizliği; kararsızlık, resetleme, kapanma gibi sorunlara sebep oluyormuş.
Burdan watt hesaplayabilirsin.
MSI Türkiye

Benim sistem:
- Ryzen 7 2700x
- MSI x470 gaming pro
- Nvidia gtx 745 (oyun odaklı değil)
- 8gb ddr4 3000mhz
- Cooler master k280 500 watt psu kasa
Arkadaşın dediği gibi tek RAM ne kadar fark edecek o var. Psu almaya gidiyorum ama sorun geçecek gibi gelmiyor

Son düzenleme:
1200 watt cok sanki. Ben tek ram kullanıyorum. Pc suanda hiçbir sekilde açılmıyor. Ara sıra acilsada artik açılmıyor. Garantiye verdim kasayi umarim bilesenlerde sorun yoktur. Benim önceden yaşadığım sorunu yasiyorsunuz. Bir kac kere aida 64 testi yaptim birinde 30 dk sürdü, birinde 15dk de kapandi, birinde baslata basar basmaz kapandi. Boyle bir durumda bileşen sorunu olurmu bilenler yazsin. Psu da ani voltaj dusmeleri kapanmaya sebep oluyormuş. Psu yu garantiye verin para iadesi isteyin.

1200 watt cok sanki. Ben tek ram kullanıyorum. Pc suanda hiçbir sekilde açılmıyor. Ara sıra acilsada artik açılmıyor. Garantiye verdim kasayi umarim bilesenlerde sorun yoktur. Benim önceden yaşadığım sorunu yasiyorsunuz. Bir kac kere aida 64 testi yaptim birinde 30 dk sürdü, birinde 15dk de kapandi, birinde baslata basar basmaz kapandi. Boyle bir durumda bileşen sorunu olurmu bilenler yazsin. Psu da ani voltaj dusmeleri kapanmaya sebep oluyormuş. Psu yu garantiye verin para iadesi isteyin.
Garantisi yok 5 senelik PSU :) yeni PSUmu aldım eve gidiyorum şimdi deneyeceğim

5 senelik olduğunu keşke daha önceden söyleseydin. :)

Hocaaam çok sevindim ya 1200 W alınca kendine geldi bilgisayar :D Yalnız kafama takılan 1 şey var. Atx_12V var işlemci için güç kaynağından gelen 8 PİN li birde 4 PİN li var ben 4 olanı taktım acaba 8 mi taksam.
8+4 yaptım sorun olmadı.

Son düzenleme:
Bende de aynı PSU var. Çok almadı alalı ancak arada oyunlarda nadirde olsa baya FPS düşüşü yaşıyorum. Sanırım değiştireceğim bende güç kaynağını.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı